Tour de Ski

Northug hét tized másodperccel előzte meg Colognát

A norvég Petter Northug nyerte meg a Tour de Ski sorozat első szakaszát a férfiaknál.

A sífutók hatodik alkalommal sorra kerülő Tour de Ski versenyén a férfiak prológjára is sor került csütörtökön délután, ahol a női futamhoz hasonlóan szintén szoros befutó volt. A győzelmet végül az utolsóként induló Petter Northug szerezte meg, aki mindössze hét tized másodperccel volt jobb, mint az összetett versenyben fő riválisának gondolt Dario Cologna. A svájci síző remekül ment, már-már győztesnek is volt tekinthető, de végül Northug is nyolc percen belül ért célba és megelőzte a svájcit. A harmadik legjobb időeredményt a francia Maurice Manificat érte el.

Petter Northug nyerte meg az oberstdorfi prológot.

A férfiak prológján is (15, 10 illetve 5 másodperces) időjóváírást kaptak a dobogósok, így Northug a pénteki 15 km-es klasszikus stílusú versenyben 5,7 másodperces előnnyel indulhat majd. Az ugyanakkor a korábbi évek tapasztalata alapján várható, hogy ezen a szakaszon összerázódik a mezőny és egy tömegrajtos indítású versenyhez hasonló versenyt láthatunk majd.