Király Kupa

Már a negyeddöntőben létrejöhet az El Clásico

Elkészítették a spanyol labdarúgó Király Kupa további fordulóinak párosításait. A címvédő Real Madrid a Málagával került szembe a nyolcaddöntőben, a tavalyi döntős Barcelona az Osasunával. Mivel egyik csapat sem esélyes arra, hogy kiverje a nagyokat, a két gigász várhatóan már a negyeddöntőben összecsap.

Az előző szezonban a döntőben találkozott a két sztárklub, a valenciai Mestallában Cristiano Ronaldo hosszabbításban fejelt góljával a Real Madrid hódította el a Király Kupát. Idén a címvédő, vagy a tavalyi ezüstérmes biztosan hiányozni fog a fináléból, ugyanis a sorsoláson egy ágra kerültek, az erőviszonyok tekintetében már a nyolc között megmérkőznek egymással. Ha ez történik, akkor az első mérkőzést Madridban, a másodikat Barcelonában játszanák.

Ugyanezen az ágon a Valencia-Sevilla párharc is rangadót ígér, míg a másik ágon a 23-szoros győztes Athletic Bilbao "könnyedén" menetelhet a fináléig, és a negyeddöntőben akár baszk derbi is létrejöhet, amennyiben a Bilbao felülmúlja az Atlético Madridot búcsúztató harmadosztályú Albacetét, a Real Sociedad pedig a Mallorcát.