Sífutás

Van hó Oberhofban is - indulhat a Tour de Ski

Végre leesett a hó Oberhofban is, így meg lehet rendezni a Tour de Ski sorozat erre helyszínre tervezett rajtját.

Fellélegezhetnek az oberhofi szervezők, a természet ugyanis megkönyörült rajtuk, így nem csak a december 29-30-ra tervezett sífutó versenyeket, de a január elején esedékes biatlon Világkupa hétvégét is meg lehet rendezni. Az utóbbi hetekben alig volt hó a környéken és túlságosan meleg volt ahhoz, hogy műhavat lehetett volna készíteni, így a türingiai téli sportközpont vezetői igencsak aggódva tekintettek az évvége elé. A napokban megérkezett havazás után 30 cm friss hó borítja a pályákat, ráadásul a hóágyúk is működésbe léphettek, így a tartalék hómennyiség is elkészíthetővé válik. A sífutó pályák elkészítéséhez a német szervezők szerint nagyjából 10.000 köbméter hó mozgatására lett volna szükség, ha a természet nem könnyíti meg a pályaépítést.