Sportcsillagok Gálaestje

Az FTC női kézisei nyerték az év csapata címet

Az FTC női kézilabdázói nyerték az év csapata címet a magyar sportújságírók szavazatai alapján.

A voksolás 54 éves történetében először fordult elő, hogy klubcsapat végzett az élen, ezt KEK-győzelmével érte el a zöld-fehér együttes, amely a bajnokságban bronzérmes lett. Korábban dobogós helyre is csak kilenc alkalommal "futott be" klubcsapat, legutóbb 1995-ben volt erre példa, akkor a Ferencváros Bajnokok Ligájában szerepelt labdarúgó-együttese volt díjazott.
Idén a második helyen az Eb-n és a vb-n is érmeket szerzett férfi öttusacsapat végzett szoros versenyben, megelőzve az 500 méteren vb-első női kajaknégyest.