A 'Gladbach egy góllal verte a Mainzot és BL-t érő helyen telel

A hazai környezetben veretlen Mönchengladbach egygólos győzelmet aratott a Mainz felett a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. Szalai Ádámot és Stieber Zoltánt nem nevezték a vendégeknél, akik öt veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki ismét.

A hazai környezetben veretlen Mönchengladbach egygólos győzelmet aratott a Mainz felett a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.A győztest gólt a meccs elején, az 5. percben szerezte a hazai gárda: Marco Reuss adott nagyszerű labdát Patrick Herrmannak, aki 12 méterről gurított a hálóba (1-0). A gól után a mérkőzés váltakozó színvonalon zajlott, az első félidő hajrájában és a térfélcsere után a Mainz dominált, de nem tudta feltörni a Bundesliga második legjobb védelmét. A Mönchengladbach előtt a 67. percben adódott gólszerzési lehetőség, előbb Arango lövését védte Wetklo, majd a szöglet után a becsúszó Neustädter pöckölt a jobb alsó mellé.

Az utolsó tíz percet csúnya szabálytalanságok tarkították és a 'Gladbach időhúzása. Lucian Favre együttese végül 1-0-ra győzött, ezzel megszilárdította negyedik helyét a tabellán, négy pont az előnye az ötödik Werder Bremen előtt. A "Csikók" továbbra is veretlenek a Borussia Parkban, míg a Mainz a 14. helyen zárta az őszi idényt. Thomas Tuchel vezetőedzőt a 49. percben a lelátóra száműzte a játékvezető, a szakember Bo Svensson miatt is aggódhat, a védő a 41. percben hordágyon vitték le a pályáról.