Bajnokok Ligája

Milan-Arsenal és Napoli-Chelsea mellett papírformának tűnő párharcok a 16 között

megosztom

Pénteken délben kisorsolták az UEFA nyoni központjában a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek párosítását. A legnagyobb presztízsűnek a Milan és az Arsenal párharca tűnik, de nehéz megtippelni azt is, hogy melyik csapat jut tovább a Napoli-Chelsea párharcból. A legkönnyebb ellenfelet, a ciprusi APOEL-t a Lyon kapta

A Bajnokok Ligája serlege az UEFA nyoni központjában

12:23 - Végül az utolsó párba természetesen a Marseille és az Inter került össze.

12:22 - A másik orosz csapat, a Zenit a Benficát kapta ellenfélül.

12:21 - A CSZKA Moszkvához a Real Madridnak kell majd elutaznia.

12:20 - A Leverkusen a Barcelona ellenfele lesz, a németek a Lyon küldötteivel ellentétben inkább kínjukban mosolyognak.

12:19 - A Basel a Bayern Münchennel játszik a nyolc közé jutásért.

12:18 - A Milan ellenfele az Arsenal lesz.

12:17 - A második párosítás már érdekesebbnek tűnik, a Napoli a Chelsea-t kapta.

12:16 - A Lyon a ciprusi APOEL-lel játszik, a francia delegáltak nagy örömére.

12:15 - A Lyon kap magának először ellenfelet.

12:12 - Amellett, hogy a csoportelsők biztosan csoportmásodikkal játszanak, az azonos országbeli csapatok sem kerülhetnek össze.

12:07 - A sorsolásban a Münchenben rendezendő döntő nagykövete, Paul Breitner, az 1974-es BEK, az 1972-es Európa-bajnokság és az 1974-es világbajnokság győztese működik közre.

12:05 - A nyolcaddöntők első mérkőzéseit 2012. február 14-15-én, illetve 21-22-én, a visszavágókat pedig március 6-7-én, illetve 13-14-én rendezik.

12:00 - Elkezdődött a rendezvény, a klubvilágbajnokságon tartózkodó UEFA-elnök, Michel Platini helyett a szervezet főtitkára, Gianni Infantino köszöntötte a résztvevőket.

Bajnokok Ligája
A nyolcaddöntők és a többi forduló menetrendje
Első mérkőzések
február 14., kedd
Olympique Lyon (francia)-APOEL Nicosia (ciprusi) 20:45
Bayer Leverkusen (német)-FC Barcelona (spanyol) 20:45
február 15., szerda
Zenit (orosz)-Benfica (portugál) 18:00
AC Milan (olasz)-Arsenal (angol) 20:45
február 21., kedd
CSZKA Moszkva (orosz)-Real Madrid (spanyol) 18:00
Napoli (olasz)-Chelsea (angol) 20:45
február 22., szerda
FC Basel (svájci)-Bayern München (német) 20:45
Olympique Marseille (francia)-Internazionale (olasz) 20:45
Visszavágók
március 6., kedd:
Arsenal (angol)-AC Milan (olasz) 20:45
Benfica (portugál)-Zenit (orosz) 20:45
március 7., szerda
APOEL Nicosia (ciprusi)-Olympique Lyon (francia) 20:45
FC Barcelona (spanyol)-Bayer Leverkusen (német) 20:45
március 13., kedd
Bayern München (német)-FC Basel (svájci) 20:45
Internazionale (olasz)-Olympique Marseille (francia) 20:45
március 14., szerda
Chelsea (angol)-Napoli (olasz) 20:45
Real Madrid (spanyol)-CSZKA Moszkva (orosz) 20:45
A további program
negyeddöntő, első mérkőzések: március 27-28.
negyeddöntő, visszavágók: április 3-4.
elődöntő, első mérkőzések: április 17-18.
elődöntő, visszavágók: április 24-25.
döntő (München): május 19.

 

Bajnokok Ligája
A nyolcaddöntők párosítása
Lyon
APOEL
Napoli Chelsea
Milan Arsenal
Basel Bayern München
Bayer Leverkusen Barcelona
CSZKA Moszkva Real Madrid
Zenit Benfica
Marseille Internazionale
Bajnokok Ligája
A legjobb 16 mezőnye
Csoportelsők: Bayern München (német), Internazionale (olasz), Benfica (portugál), Real Madrid (spanyol), Chelsea (angol), Arsenal (angol), APOEL (ciprusi), Barcelona (spanyol)
Csoportmásodikok: Napoli (olasz), CSZKA Moszkva (orosz), Basel (svájci), Lyon (francia), Leverkusen (német), Marseille (francia), Zenit (orosz), AC Milan (olasz)
megosztom