Európa Liga, J-csoport

A Schalke Haifában sem botlott, másodikként a Bukarest jutott tovább

Az Európa Liga J csoportjában a Steaua Bucuresti az AEK Larnaca legyőzésével biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszban, igaz, ehhez arra is szüksége volt, hogy a Maccabi Haifa hazai környezetben kikapjon a Schalke 04-től. A németeknek erősen tartalékos felállásban sem okozott gondot az izraeli csapat legyőzése.

Maccabi Haifa-Schalke

A vendégek már a 3. percben veszélyeztettek, Jurado 16 méterről, középről bombázott kapura, kevéssel fölé. A 7. percben egy öngóllal vezetést szerzett a Schalke, Marica adott be balról, a menteni igyekvő Buljat a saját kapujába passzolta a labdát (0-1). A folytatásban is a "Schalke B" dominált, a Maccabi a 9. percben jutott el Hildebrand kapujáig, de Vered erőtlen lövését könnyedén fogta a kapus.

A németek részéről a 27. percben Baumjohan próbálkozott jobbról, Saranov védett, majd Draxler hibázott ziccerben, 1-0-ás Schalke-előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő csendesen csordogált, egészen a 72. percig, amikor egy beadást Sabah kézzel mentett, Timo Hildebrand azonban kivédte a tizenegyest. A vége előtt öt perccel Marica remek szóló után jobbról, tíz méterről lőtte ki a hosszú alsót (0-2). Ez volt a román csatár első gólja a szezonban. A hosszabbításban Andreas Wiegel tette teljessé a Királykékek sikerét (0-3).

A Schalkénak nem okozott gondot a Maccabi legyőzése

A Schalke tartalékos is könnyedén legyőzte az erőtlen Maccabit, az egyéni párharcokban szinte osztálykülönbség volt a játékosok között, és mivel a Steaua élt a lehetőséggel, és hazai pályán 3-1-re felülmúlta az már biztosan búcsúzó AEK Larnacát, a románok lesznek ott tavasszal az egyenes kieséses küzdelmekben.