Totti büntetőt, a Juventus ziccereket rontott - döntetlen Rómában

A Roma már az 5. percben megszerezte a vezetést, de a torinóiak a második játékrészben egyenlíteni tudtak a Stadio Olimpicóban.

Nagy harc volt a pályán Rómában - Fotó: AFP

Francesco Totti a kezdőcsapatban kapott helyet a hazaiaknál, Perrotta és Borriello viszont csak a cserék közé volt nevezve. A Juventusnál Pepe, Matri és Estigarribia volt a támadótrió, Quagliarella, Del Piero csak a kispadon ült.

Már az 5. percben megszerezte a vezetést a Roma: egy jobb oldali kis szöglet után Tottira nem figyeltek, beadása után De Rossi lőtt gyengén kapura, de Vidal óriási lyukat rúgott a gólvonalon, így a labda a jobb sarokban kötött ki (1-0). Pár percre rá Estigarribia eresztett meg egy életerős lövést, de Stekelenburg védeni tudott. Keményen szorongatott a Juventus: Bonucci, majd Pepe is ziccerben hibázott.

A 25. percben ismét egy nagy helyzet maradt ki, Estigarribia tüzelt a bal oldalról, de a holland hálóőr leért a lövésre. Öt perccel az első félidő vége előtt Pepe fejelt a hosszú oldalon Stekelenburg kezébe, majd Pirlo laposan lőtt a sorfal alatt egy szabadrúgást a jobb alsóra, a holland hálóőr számított rá. Hiába a számtalan torinói helyzet, római vezetéssel mentek a csapatok a szünetre.

A második játékrészben visszaesett az iram, de épp akkor egyenlített a Juve, amikor nem volt benne a játékban. Estigarribia egy kapáslövésnél rosszul találta el a labdát, ami felpattant, a középen érkező Chiellini pedig befejelte (1-1). Egy percre rá, a 62.-ben büntetőhöz jutott a Roma, miután Vidal buktatta Lamelát. Totti tizenegyesét azonban Buffon hárította. A Roma a kihagyott büntető után is próbált kezdeményezni, de Buffon továbbra is magabiztosan védett. A 82. percben Quagliarellára játszották ki a bal oldalon, de kisodródott, gyenge is volt a lövése. Az utolsó percben is eldönthette volna a meccset az Öreg Hölgy, a csereként beálló Quagliarella került helyzetbe, de Stekelenburg nagy bravúrral fogta a lövését. Így a hatperces hosszabbítás ellenére maradt az 1-1-es döntetlen.