A Chelsea megszakította a City veretlenségét

• DA

A Chelsea 2-1-re győzött a vendég Manchester City ellen az angol labdarúgó bajnokság 15. fordulójának hétfő esti rangadóján. Az éllovas remekül kezdte a mérkőzést, Mario Balotelli a második percben előnybe juttatta csapatát, de az erőtlen Kékek váratlanul egyenlítettek. Az 58. percben emberhátrányba került a City, a Chelsea tíz emberrel támadt, végül egy tizenegyessel nyert. A Stamford Bridge-en megszakadt a gyárvárosiak veretlensége, nincs már hibátlan csapat az élvonalban. André Villas-Boas együttese fellépett a tabella harmadik helyére, a City maradt az első, de a mérkőzés igazi győztese a Man. United, melynek hátránya két pontra csökkent.

Lampard gólja döntött, nincs már veretlen csapat a szigetországban

Lehengerlően kezdett a City, Mario Balotelli már a második percben sokkolta góljával a Chelsea-t, az olasz csatár nyolcadik bajnoki gólját szerezte. A folytatásban is a vendégek domináltak, a City letámadásával nem tudtak mit kezdeni a hazaiak. Az első félidő derekán az addig lüktető mérkőzés is lanyhulni kezdett, de a Kékek váratlan egyenlítő gólja felrázta: Daniel Sturridge passzát követően Meireles volt eredményes.

André Villas-Boas felrázta "fiait" a szünetben, a második felvonást a Chelsea kezdte jobban, de Joe Hartnak nem kellett komolyabb bravúrt bemutatnia. Roberto Mancini csapatából ugyanakkor többen is a tűzzel játszottak, végül Gael Clichy gyűjtötte be második sárgát, az 58. percben emberelőnybe kerültek a londoniak, és a hátralévő időben még nagyobb iramot diktáltak. A végeredményt végül Frank Lampard tizenegyes döntötte le, Lescott kezezése után jogosan ítélt büntetőt Mark Clattenburg.

A City emberhátrányban is tartotta magát, de Roberto Mancini gyakorlatilag valamennyi kreatív, gólveszélyes játékosát lecserélte, és a biztos egy pontra hajtott, de fejet kellett hajtania a Kékek előtt. Megszakadt a listavezető veretlenségi sorozata, a Chelsea győzelmével kapaszkodik a tömörülő élbolyra.

Premier League, 15. forduló:
Chelsea-Manchester City - 2-1 (1-1)
London, Stamford Bridge, vezette: Mark Clattenburg.
Chelsea: Cech - Bosingwa, Ivanovics, Terry, Cole - Ramires, Romeu, Meireles (Lampard, 73.) - Sturridge (Mikel, 88.), Drogba, Mata (Malouda, 84.). Cserepad: Turnbull, Ferreira, Mikel, Lampard, Malouda, Kalou, Torres.cserepad: Menedzser: André Villas-Boas.
Manchester City: Hart - Zabaleta, Lescott (Dzeko, 86.), Kompany, Clichy - Barry, Y. Touré, Milner - Silva (De Jong, 75.), Balotelli, Agüero (K. Touré, 64.). Cserepad: Pantilimon, Szavics, K. Touré, De Jong, Johnson, Nasri, Dzeko. Menedzser: Roberto Mancini.
Gólszerző: Meireles (34.), Lampard (82. - tizenegyesből), illetve Balotelli (2.)
Sárga lap: Meireles (36.), Romeu (64.), Ramires (75.), Drogba (78.), illetve Kompany (41.), Clichy (47.). Piros lap: Clichy (58.)

20. Bolton 15 3 0 12 20 36 9

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek! Megszakadt a Manchester City veretlenségi sorozata a bajnokságban!

90+4. perc: Eldugják a labdát a Chelsea játékosai, kezdődik az ollézás a nézőtéren.

90. perc: 4 perce maradt a vendégeknek az egyenlítésre.

90. perc: A Chelsea minden létező eszközt bevet az időhúzásra. megszakadni tűnik a City idei veretlensége a PL-ben.

88. perc: A Chelsea egyik legjobbja, Sturridge hagyta el a pályát, Obi Mikel a friss ember a hazaiaknál.

88. perc: Balotellinek kezd elgurulni a gyógyszere...

87. perc: Milner ívelt jobbról szabadrúgást középre, de hosszan.

86. perc: Lescott le, Edin Dzeko be a Citynél.

84. perc: A remek meccset játszó Juan Matát Florent Malouda váltotta.

82. perc: GÓÓL! Frank Lampard nem hibázott (2-1).

82. perc: Sturridge labdáját Lescott kézzel blokkolta a tizenhatoson belül, tizenegyes!

80. perc: Ramires lövése megpattant, így nem okozott gondot Hartnak.

78. perc: Drogba is besárgult.

75. perc: David Silvát is lekapta Mancini, Nigel De Jong váltotta.

75. perc: Ramires kaszálta el Balotellit, sárgát érően.

73. perc: Meireles elhagyta a pályát, helyén Frank Lampard.

73. perc: Sturridge lőtt ballal 20 méterről,  két méterrel a bal alsó mellé.

68. perc: Balotelli 24 méteres kísérlete elkerüli a kaput

67. perc: Mata beadásáról lekésett Drogba, majd Meireles elől tisztáznak.

66. perc: Újabb Chelsea szabadrúgás, amiről lemaradt a bal kapufa mellett Sturridge.

Nagy nyomás alatt Joe Hart kapuja, de komoly védenivalója egyelőre nem volt.

66. perc: Meireles alaposan benézte a szabadrúgást.

64. perc: Agüerót beáldozta Roberto Mancini, érkezett Kolo Touré.

64. perc: Romeu is besárgult.

63. perc: Ramires lövésébe vetődött bele Kompany.

62. perc: Támad az emberelőnyben lévő City, az imént Pablo Zabaleta szerelt a tizenhatosán belül.

59. perc: Drogba csúnyán a kapu fölé durrantotta a szabadrúgást.

58. perc: Piros! Gael Clichy nem érte el a labdát, Ramirest viszont megtaposta, mehetett zuhanyozni.

52. perc: Kompany újabb kemény belépője, Meireleshez hasonlóan ő is megérdemelte volna második sárgáját.

49. perc: Sturridge beadását kivágták Meireles elől.

A Chelsea kezdte agilisabban a második félidőt, főleg Sturridge villog.

47. perc: A szabadrúgást A. Cole ívelte be a szabadrúgást balról,  Sturridge megszelídítette a labdát, majd ballal 15 méterről kevéssel a bal felső mellé durrantott.

47. perc: Clichy is besárgult.

46. perc: A Chelsea kezdte a második játékrészt.

45+2. perc: Vége az első félidőnek. Gyorsan vezetést szerzett a City, és a folytatásban is uralta a mérkőzést, de némileg váratlanul egyenlített a Chelsea, Daniel Sturridge remek egyéni alakításának köszönhetően.

45+1. perc: Meireles Tourét teríti le, de elmarad az újabb sárga. A szabadrúgás után Agüero lőtt a tizenhatos bal sarkáról laposan, Cech védett.

45. perc: Két percet hosszabbít Clattenburg.

42. perc: Lescott mentett Ramires elől a tizenhatos előterében.

42. perc: Mata szabadrúgása elszállt a fejek felett.

41. perc: Kompany kapott sárga lapos figyelmeztetést.

39. perc: Agüero lépett volna ki a bal oldalon, de lesről.

37. perc: Milner jobb oldali szöglete után fejelte ki a labdát Romeu.

36. perc: A gólszerző, Meireles sárgult be, Zabaletának rúgott oda. A piros lap sem lett volna jogtalan.

34. perc: GÓÓL! Csak emlegetni kellett a lanyhuló színvonalat, egyenlít a Chelsea: Sturridge cselezgetett Clichy mellett a jobb oldalon, középre tette a labdát, Meireles a levegőben, hét méterről kapásból a hálóba belsőzött (1-1).

Leült a mérkőzés az elmúlt percekben, sok a pontatlan passz.

31. perc: David Silvát is ápolni kellett, de meggyógyult.

29. perc: Az elefántcsontparti sántikál, de visszatért a pályára.

28. perc: Drogba 22 méterről, balról lőtt egy-két méterrel a jobb alsó mellé, ráadásul belesérült a mozdulatba.

25. perc: Drogba 12 méteres, erőtlen lövését szögletre tolta Joe Hart.

24. perc: Milner bal oldali beadásába csak az alapvonalon túl tudott belekotorni Agüero.

21. perc: A visszajátszás alapján Yaya Touré "simogatta meg" Mata arcát.

17. perc: Meireles elől mentett a  tizenhatoson belül Kompany.

16. perc: Balotelli nézte a nézőteret kapunak egy szabadrúgásnál.

Nem tud mit kezdeni a City erőszakos letámadásával a Chelsea, a hazaiak térfelén folyik a játék.

14. perc: David Silva esett el a tizenhatoson belül, de Mark Clattenburgöt nem hatotta meg.

11. perc: Romeurról Agüero elé pattant a labda, aki élet a lehetőséggel, Ashley Cole elesett mellette, de a bíró nem fújt sípjába, az argentin végül a ziccerben a bal alsó mellé tüzelt.

10. perc: Raul Meireles lövését szögletre mentette Barry, a szöglet veszélytelen volt.

9. perc: Agüero ajándékozta meg a szurkolókat egy labdával.

A Kékek próbálják rendezni soraikat a gyors gól után, a City egyelőre uralja a mérkőzést.

8. perc: Balotelli lövését Terry blokkolta.

A Chelsea a dobogó harmadik helyére lépne fel győzelme esetén, a City vereség esetén is marad az első helyen

7. perc: Agüero elől tisztázott az utolsó pillanatban Bosingwa.

7. perc: Juan Matának volt hosszú egy átadás.

4. perc: Clichyt állították meg lesen.

A gólpasszt jegyző Agüero három embert is becsapott, nagyot hibázott a gólnál a hazaiak védelme.

Balotelli szerzett vezetést a Citynek

2. perc: GÓÓLLL! Vezet a City! Sergio Agüero harcolt meg egy labdáért a középpályán, szöktette Balotellit, aki okosan ügyelt arra, hogy ne fusson lesre, elment Ivanovics mellett, megcsinálta a lövőcselt, Petrc Cech-et is becsapta, majd jobbról, hat méterről helyezett a hosszú alsóba (0-1).

2. perc: Piros-fekete szerelést visel a vendégcsapat, a Chelsea szokásos kék mezében.

1. perc: A Manchester City kezdte a találkozót. Szakad az eső Londonban.

20:56 - A csapatok már a pályán vannak.

20:52 - A találkozó két kulcsembere két spanyol játékos lehet, a fővárosiaknál Juan Mata hét asszisztnál és három gólnál jár a bajnokságban, a másik oldalon David Silva tömi labdákkal a Dzeko-Agüero-Balotelli gólgyárat, kilenc gólpassz mellett négyszer maga is betalált. A Chelsea-nél Daniel Sturridge-re sem lehet panasz, legutóbbi három PL-meccsén eredményes volt, Fernando Torres viszont góllövő cipője helyett a kispadot koptatja.

20:50 - A Chelsea és a Manchester City is győzelemmel hangolt a rangadóra, de ez csak előbbinek okozott boldogságot, a Valencia elleni siker a csoportelsőséget jelentette a BL-ben. A bajnokságban még veretlen City hiába nyert 2-0-ra a Bayern München ellen, így is búcsúznia kellett a további küzdelmektől, az Európa Ligában folytatják. A Kékek a bajnokságban is kezdenek magukra találni, azután, hogy sorrendben a Manchester United, az Arsenal és a Chelsea elleni derbit elbukták (utóbbi kettőt ráadásul a Stamford Bridge-en), múlt héten 3-0-ra diadalmaskodtak a kezdeti lendület után megtorpanni látszó Newcastle United otthonában. Hátrányuk ugyanakkor tíz pont a Cityvel szemben a tabellán.

20:46 - A szombat éjjel pihenés helyett bulizó Mario Balotelli ott van a kezdőben, Sergio Agüero éktársaként. Az olasz csatár az elmúlt kilenc bajnokiján hétszer volt eredményes, kiszorította a november 5. óta gólképtelen Edion Dzekót.

20:45 - A két csapat összértéke meghaladja a 250 milliárd forintot...Ebből az összegből nagyjából hatszor fel lehetne építeni a Puskás Ferenc Stadiont.

20:42 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdetét veszi a Chelsea-Manchester City derbi a Stamford Bridge-en!