Férfi kézilabda BL

Jó játékkal, nagy csatában szerzett két pontot a Veszprém Berlinben

Az MKB Veszprém a német Füchse Berlin otthonában lépett pályára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának ötödik fordulójában. A mérkőzés tétje az volt, hogy melyik csapat tud a csoportban éllovas Atlético Madrid közelében maradni az "alapszakasz" felénél.

Marko Vujin lő kapura az MKB Veszprém és a Füchse Berlin felkészülési mérkőzésén 2011 augusztusában

Az egész meccsen remekül védekezett a Veszprém, a fal szinte átlőhetetlen volt, illetve rengeteg kikényszerített lövést kellett vállalniuk a berlinieknek. Ha mégis könnyebben kerültek helyzetbe, akkor is ott volt Mirko Alilovic a kapuban, aki a kötelező védések mellett rengeteg bravúrt is bemutatott, heteseket, indulás utáni ziccereket, szélső lövéseket fogott. A magyar bajnok ráadásul azt is elbírta, hogy Laluska Balázs már az első félidőben kapott két kiállítást, illetve Mirsad Terzics játéka is veszélybe került a második játékrészben. Schuch, Sulic, Ilyés, de még Vujin és Pérez is remekül teljesített hátul.

Elöl kicsit nehezebben indult a mérkőzés, Heinevetter Ilyés és Terzics néhány lövését kivédte az elején, de már az első félidő közepe táján elvesztette a fonalat, így mindkét balátlövő, de főleg Terzics remekelni tudott. Bosszúságot legfeljebb az okozhatott Mocsai Lajosnak, hogy Vujinra nagyon felkészültek a hazaiak, és hogy Sulic falbeli zárásait egyáltalán nem díjazták a játékvezetők.

A szünet után így is végig a kezében tartotta a meccset a Veszprém, többnyire két-három góllal vezetett. A hajrára aztán Vujin is belejött, kissé idegen helyről, a bal oldalról volt többször is eredményes, ezzel pedig teljesen összezavarta a berlini védőket. Az utolsó percekben így már nem nagyon volt kérdéses, hogy a mieink megnyerik a mérkőzést. A 29-24-es győzelemmel a Veszprém hárompontos előnybe került a Berlin előtt, és tartja egypontos hátrányát a Kielce ellen idegenben nyerő Atlético Madrid mögött.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
B csoport
Füchse Berlin-MKB Veszprém 24-29 (13-15)
Berlin: Heinevetter, Stochl (kapusok), Laen 5, Petersson 4, Christophersen 4, Jaszka 3/1, Richwien 2, Nincevic 2, Pevnov 1, Romero 1, Löffler 1, Bult 1, Hövels, Kroll, Michelsen, Pechstein, Rindelre, Sellin, Spoljaric, Stenbäcken, Taubao, Thümmler, Voss
Vezetőedző: Dagur Sigurdsson
Veszprém: Alilovic, Liszkai (kapusok), Terzic 8, Vujin 6/1, Pérez 5, Császár 3, Iváncsik T. 3, Sulic 2, Ilyés 2 Vilovski, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Korazija, Laluska, Hud

Élő közvetítésünk

60. perc: A szakvezető szélső befutás utáni bejátszást kért. Ez a berliniek nyitott védekezése miatt nem sikerült, elmaradt, ehelyett Pérez keresztülment a védőkön, és a kapuba pattintott. Pevnov még lőtt egy gólt, de ez már nem sokat számít. Véget ért a mérkőzés. 24-29

60. perc: Mocsai Lajos időt kért.

60. perc: Jaszka betörése után Alilovic védett, de hetes következett, Vilovskinak pedig két perc. Alilovic ismét védett.

59. perc: Vujin pattintott átlövésével el is dőlt. 23-28

58. perc: Pérez fura bejátszása után Császár lőtt a jobb oldalról gólt. Christophersen a kapufát találta el. Eldőlni látszik a meccs. 23-27

57. perc: Christophersen Schuchnak lökés miatt harcolt ki két percet. Az átlövő középső kísérletét Alilovic védte.

56. perc: Pérez alsó lövése blokkról került kapu fölé, Vujin pedig középről, átlövésből lőtt gólt. 23-26

55. perc: Sulic került ziccerbe a hatoson, de Heinevetter védett, majd Löffler szépített a lerohanásból. 23-25

54. perc: Vujin a bal oldalról próbálkozott ismét, ezúttal eredményesen. Petersson talpról ezúttal telibe lőtte Alilovicot. 22-25

53. perc: Ezúttal Laenre fújtak szabálytalan zárást, de a mieink eladták a labdát, majd Romero lövése csúszott be valahogy Alilovicon keresztül a kapuba. 22-24

52. perc: Iváncsik Tamás nagyon rossz szögből tudott Stochl lába és a kapufa között gólt lőni. 21-24

51. perc: Pérez átlövését rúgta ki bedobásra Stochl.

50. perc: Pérez középről felugorva lőtt a bal alsóba. Petersson a bal oldalról lőtte hason Alilovicot. 21-23

49. perc: Petersson Császár mellett harcolt ki hetest, Jaszka bepattintotta. 21-22

48. perc: Jó berlini védekezés után jó veszprémi következett, de a hazaiaknál maradt a labda.

47. perc: Vujin a bal oldalon került ziccerbe, Stochl lábbal védett, majd Petersson a karok között, cuklóból lőtt Alilovic lába mellé a kapuba. 20-22

46. perc: Vujin alulról vágta a bal felsőbe a labdát. Richwien középső átlövését blokkolta a veszprémi fal, majd Christophersen kikényszerített lövését védte Alilovic 19-22

45. perc: Nincevic bal szélről érkező lövését védte lábbal Alilovic.

44. perc: Christophersen talpról volt eredményes, majd Sulicra sokadszor fújtak szabálytalan zárást. 19-21

43. perc: Megint furcsa módon vették el a labdát a mieinktől, de a Berlin eladta a játékszert, a rendezetlen védelem elleni ellentámadást pedig Pérez ziccerből fejezte be. 18-21

42. perc: Sulic szabálytalan zárása miatt vették el a labdát a Veszprémtől, majd Vujin kapott kétperces büntetést. Richwien a jobb szélről használta ki az emberelőnyt. 18-20

41. perc: Jaszka középről, szinte talpról lőtt köténygólt Alilovicnak. 17-20

40. perc: Császárra is belemenést fújtak - jogtalanul -, Alilovic ziccert védett, Pérez pedig betörésből növelte a veszprémi előnyt. 16-20

39. perc: Ilyés harmadszor olvasta és blokkolta Petersson lövését, Christophersen pedig belemenéssel "adta oda" a mieinknek a labdát.

38. perc: Vujin lendület nélküli átlövését védte Stochl, Laen és Terzics "összeakadtak", mindketten két percet kaptak.

37. perc: Pérez belőtte magának a kaput, a jobb oldalról volt eredményes, Laen ziccert vétett. 16-19

36. perc: Pérez lövését védte Stochl, Christophersen a bal alsóba lőtt. 16-18

35. perc: Hetest harcolt ki a Berlin, Alilovic védte Romero büntetőjét.

34. perc: A Berlin rossz lövéssel vesztett labdát, Terzics hetedik gólját lőtte, átlövésből a jobb alsóba. 15-18

33. perc: Császár balra indult, de a védő belső oldalán pattintott a kapuba. 15-17

32. perc: Stochl átlövést védett, Christophersen pedig talpról szépített. 15-16

31. perc: Christophersen újabb jó bejátszása után Laen ötödik gólját szerezte. 14-16

31. perc: A Veszprém kezdett, Császár átlövésgóljával. 13-16

Védekezésben jobban kezdett a Veszprém, mint támadásban. Ebben a mieink oldaláról a remek mezőnybeli munka mellett Alilovic bravúrjainak volt szerepe, a hazai csapatban pedig leginkább Heinevetter villogott a kapuban. A német hálóőr azonban a félidő közepe táján elvesztette a fonalat, főleg Terzics nagyszerű átlövéseivel nem tudott mit kezdeni. A szünetig így vezetést tudott szerezni a magyar bajnok, sőt, a meccs során először vezet két góllal bakonyi együttes. (13-15)

30. perc: Romero egy szabaddobást még kiharcolt, az idő lejárt, így időn túl végezhette el. A labda felpattant a falon, Alilovic kezébe hullott. Véget ért az első félidő.

30. perc: Meg is forgatták a veszprémiek a hazai védelmet, a végén Iváncsik Tamás a balátlövő helyéről a beállóba került Terzicset hozta ziccerbe, ő be is lőtte. 13-15

30. perc: A vezetőedző lendületes, de hosszú támadásvezetést kért, illetve felhívta játékosai figyelmét, hogy kinyílhat a berlini fal, amibe bele lehet lőni.

30. perc: Hosszan, de ötlettelenül támadott a Berlin az időkérés után, Romero Alilovicba lőtt a végén. Mocsai Lajos is kikérte az idejét.

29. perc: Dagur Sigurdsson időt kért.

28. perc: Sulic került helyzetbe beállóban, de Stochl megint védett. Iváncsik Gergő belenyúlt egy berlini passzba, a bedobás után Ailovic védett, majd a balszélsőt indította, aki újra vezetést szerzett a Veszprémnek. 13-14

27. perc: Vujin lövését védte Stochl, majd szabálytalan zárás miatt vették el a játékvezetők a labdát a Füchsétől.

26. perc: A Berlin kapujába Stochl (Petr, a cseh, nem Richard, a szlovák) állt, de a szélről Terzics neki is gólt lőtt. A középkezdés után Nincevic azonnal válaszolt. 13-13

25. perc: Terzics megint! Talpról, középről lőtte "agyon" Heinevettert, akiről bepattant a labda. Petersson átlövését Alilovic a lécre tolta. 12-12

24. perc: Terzics újabb gyors átlövéssel egyenlített újra, Laluska belenyúlt Christophersen szemébe, második két percét kapta. Laen negyedik gólját lőtte. 12-11

23. perc:  Hosszú berlini támadás végén Petersson újabb alsó lövéssel volt eredményes, a kapu bal oldalába pattintott. 11-10

22. perc: Christophersen bejátszását Laen ezúttal nem tudta megfogni, Vujin a kapufára lőtt a másik oldalon.

21. perc: Császár hetest harcolt ki, amit Vujin a bal oldali kapufa segítségével lőtt be. 10-10

20. perc: Christophersen a lábak között hozta helyzetbe Laent, aki eredményes volt a hatosról. 10-9

19. perc: Terzics remek bejátszása után Sulic lőtt gólt. 9-9

19. perc: Petterson alsó lövése odatalált a jobb alsóba, Vujin lövését védte Heinevetter, majd Richwien a felső lécre bombázott. 9-8

18. perc: Blokkolt lövés után Heinevetter Nincevicet indította, ő pedig belőtte a ziccert. Sulic beállóból gyorsan válaszolt. 8-8

17. perc: Peterson lövését megint blokkolta Ilyés, de sarokdobás után Christophersen eredményes volt. 7-7

16. perc: Lépés miatt vesztett labdát a Berlin, Iváncsik kapkodva lőtte Heinevetterbe a labdát, Alilovic pedig Bult lövését védte. A rohanást Terzics átlövésgólja zárta le, amivel vezet a Veszprém. 6-7

15. perc: Ilyés támadásban is villog, újabb átlövése volt eredményes. 6-6

14. perc: Bult átlövését blokkolta Ilyés, Nincevichez pattant a labda, ő jobb kézzel a jobb szélről kapufát lőtt.

13. perc: Terzics átlövésből hozta ismét közelebb a Veszprémet. 6-5

12. perc: Iváncsik Tamás remekül talált helyet a jobb szélen, a hosszúba lőtt. A mi oldalunkon Richwien ugrott be középen, ő is eredményes volt. 6-4

11. perc: Bult hetesét térddel védte Alilovic, a labda a berlinhez került vissza, majd Christophersen átlövését ismét védte a kapusunk, de Laen harmadszor is lőhetett, a kapuba. 5-3

11. perc: Bult lábához ért a labda, Iváncsik Gergő indította Iváncsik Tamást, ő pedig bepattintotta a kapuba a labdát. Nincevic a bal szélről felugorva hetest és Laluskának két percet harcolt ki egy szép piruettel. 4-3

10. perc: Ilyés lövését védte Heinevetter, de a labda nálunk maradt, Vujin blokkolt lövésével ért véget a támadás.

9. perc: Christophersen jobb oldali átlövése után újra kétgólos előnybe kerültek a hazaiak. 4-2

8. perc: Rossz berlini lövésre rossz veszprémi kísérlet volt a válasz, a mieink közül Ilyés lőtt a bal alsó mellé.

7. perc: Két bántóan gyors veszprémi labdavesztés között egy indítást csak nehezen tudott összeszedni Nincevic, de azt is hiába, mert Alilovic nagyot védett.

6. perc: Petersson talpról sem tudta egyelőre bevenni Alilovic kapuját, a Veszprém horvát kapusa szépen védett. Vujintól lépés miatt vették el a labdát, Laen pedig ismét befejezte a lerohanást. 3-2

5. perc: Ilyés bal oldali átlövésből durrantott a kapuba Heinevetter lábai között. 2-2

4. perc: Heinevetter védett szépen, de a mieink oldalán Alilovicot sem sikerült átlőni.

3. perc: Petersson átlövését Alilovic lábbal védte, majd a Veszprém furcsa körülmények között vesztett labdát, de Peterson ziccerből a kapufát találta el.

2. perc: A Veszprém labdavesztése után Laen indult, és be is lőtte a ziccert. Vujin remek átlövéssel szerezte a magyar bajnok első gólját. 2-1

1. perc: A németek kezdték a mérkőzést, Christopherssen bal oldali átlövését védte Alilovic, de a kipattanó Jaszkaé lett, aki belőtte. 1-0

19:13 - A látványos bevonulás ezúttal elmaradt a mérkőzés elején, a német szervezők így tisztelegnek az autóbalesetben elhunyt bírópáros, a Methe-testvérek emléke előtt.

19:12 - A nyári felkészülés során a két csapat találkozott egymással, akkor a Rókák 31-20-as győzelmet arattak Mocsai Lajos együttese ellen.

19:10 - A B csoportban a második helyen áll négy forduló után a Veszprém, a Berlin pedig egy ponttal követi a magyar bajnokot.