Barátságos mérkőzés

Vanczák kabaréba illő öngóljával kaptunk ki a lengyelektől

A magyar válogatott idei utolsó mérkőzésén egy félidőnyi előnyt adott Lengyelországnak, a második félidőben Priskin egyenlített, de egy szerencsétlen öngóllal végül kikaptunk.

Sándor György küzd a lengyelekkel - Fotó: AFP

Az első félidőben még momentumai sem voltak a magyar csapatnak, amely teljesen passzívan védekezett a saját térfelén. Már-már "barcelonai" fölényben játszottak a hazaiak, több góllal is vezethettek volna a szünetben, végül "csak" Brozek talált be a kapunkba az első félidőben.

A fordulás után Egervári Sándor szövetségi kapitány cserélt: Elek és Hajnal beállításával sokkal jobban kezdtünk játszani, már helyzetekig is eljutottunk, de a védelmünk még mindig átjáróház volt. Egy remek magyar támadás után Priskinnek sikerült a kapuba találnia a hajrában, mikor már azt hittük, hogy marad az 1-1-es döntetlen, akkor a teljes bal oldali védelmünk csődöt mondott, majd középen Vanczák ért bele egészen furcsa mozdulatokkal a labdába, így a hazaiak nyerték meg a találkozót.

Részletes tudósítás

90+3. perc: Véget ért a találkozó, megérdemelten nyert a jobban játszó hazai csapat.

90. perc: Továbbra is a lengyelek támadnak, három perc hosszabbítást jelzett a bíró.

88. perc: Lewandowski növelhette volna az előnyt, de Bogdán védeni tudta 11 méteres lövését.

85. perc: GÓÓLL!!Óriási öngóllal vezetnek a lengyelek! Blaszczykowski ment el Varga és Laczkó mellett a jobb oldalon, középre adásába belebotlott Vanczák, majd még egyet belerúgott, a labda pedig a kapuban kötött ki.

84. perc: Egy magyar szöglet után Hajnal csavarását fogta meg Fabianski.

81. perc: A gólszerző Priskin helyett Feczesin lépett pályára.

80. perc: Akár fordíthattunk is volna, Gera került helyzetbe a kaputól 13 méterre a jobb oldalon, de nem találta el jól a labdát, majd Dzsudzsák bombázott ballal kapu mellé.

78. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlítettünk!! Elek lódult meg középen, majd levitte a labdát a jobb oldalra, középre adását Priskin pedig kapásból vágta a kapuba 10 méterről.

76. perc: Gerának nem sikerült odapasszolni a labdát a tőle 7 méterre álló Dzsudzsákhoz.

74. perc: Dzsudzsák adott jó labdát a bal oldalon Hajnalnak, akinek a beadása kicsit Koman háta mögé jött, így nem tudta jól kapura irányítani.

73. perc: Piszczek pattintotta rá a labdát Laczkóra, szöglettel jöhetnek a vendéglátók. A sarokrúgás után ismét lábbal kellett hárítania Bogdánnak. Mierzejewski helyére Obraniak állt be.

70. perc: Lewandowski került helyzetbe egy jobb oldali beadása után, de a bal felsőbe tartó csukafejese elkerülte a kaput! Ziccer volt.

69. perc: Egy lengyel szabadrúgás után Bogdán bokszolta ki a labdát, de már kifelé járt szabadrúgás nekünk. Vanczák maradt a földön egy kis ideig.

66. perc: A dortmundi Lewandovski is pályára lépett a veszélyesen játszó Brozek helyén.

65. perc: Dudka helyén Lodwiec a pályán a lengyel válogatottban.

62. perc: Hajnal adott egy csel után remek labdát Prsikinnek, aki visszahúzta, majd 12 méterről lőtt, de Fabianski védeni tudott.

59. perc: Glowacki lejött, Piszczek a helyén a hazaiaknál.

58. perc: Egy lengyel kontra után Brozek elől tudott menteni Vanczák a tizenhatoson belül.

57. perc: Dzsudzsák kapott egy labdát, de 7 méterre pattant tőle a játékszer.

55. perc: Dzsudzsák fűzte be Dudkát, de aztán hosszan szöktette magát. Alig később Koman adott be jobb oldalról, Gera pedig 8 méterről pörgetett a jobb kapufa mellé.

53. perc: Varga József buktatta Rybust, ezért sárga lapot kapott.

51. perc: Gera adott remek labdát a jobb oldalon Komannak, akinek a középre adására Priskin érkezett volna 5 méterre a kaputól, ám egy lengyel védő lerántotta, de a 11-es elmaradt.

Íme, a lengyelek vezető gólja:

51. perc: Ismét Mierzejewski került ziccerbe, ezúttal kapu fölé vágta a labdát.

49. perc: Hajnal Tamás ívelhetett be szabadrúgást a bal oldalról, de Fabianski magabiztosan húzta le a labdát.

47. perc: Óriásit védett lábbal Bogdán Ádám, Mierzejewski,10 méteres bal lábas lövése után.

46. perc: A lengyeleknél Murawski állt Matuszczyk helyére, nálunk Sándor György helyett Hajnal Tamás, Tőzsér Dániel helyén Elek Ákos a pályán a magyar válogatottban.

Vége az első félidőnek! Jobban, magabiztosabban futballoznak, fölényben játszanak a lengyelek, így a szünetben megérdemelten vezetnek 1-0-ra.

45. perc: Mierzejewski indult meg remekül a bal oldalon, veszélyes lapos beadását Bogdán hárította vetődve.

43. perc: Továbbra is a lengyelek passzolgatnak hátul, nem sok esélyünk van megszerezni a labdát.

40. perc: Dzsudzsák ívelt a kapu elé, Priskin visszafejelte a labdát, de Gerának középen két védő között nem volt esélye fejelni.

37. perc: GÓÓÓLL!! Vezetnek a lengyelek!!Bogdán pont Brozek elé ütötte Mierzejewski 17 méteres lövését, aki pedig a kipattanót 5 méterről nem hibázta el.

35. perc: Priskin elől Fabianski mentett higgadtan fejjel, saját védőihez bólintva.

34. perc: Juhász Roland szerelte a félpályán a jobb oldalon kibontakozó lengyel támadást.

Továbbra is nyomasztó a lengyelek fölénye, nem támadjuk le őket elég határozottan.

31. perc: Laczkó hatástalanította a lengyel támadást, majd kiharcolt egy szabadrúgást a javunkra.

30. perc: Tőzsér húzta vissza a meglóduló Blaszczykowskit, de megúszta sárga nélkül.

28. perc: Ismét Brozek kevergetett, Vanczákot nagyon megetette, de Varga becsúszva szerelni tudta.

27. perc: Brozek Vanczák mellett cselezgetett egy remek indítás után, majd 14 méterről kapu fölé vágta.

26. perc: Priskin lefordul a védőjéről, de a védők fel tudtak szabadítani szögletre.

24. perc: Bogdán kiütötte Mierzejewski középre tartó szabadrúgását.

23. perc: Juhász fejelte oda az ellenfélnek a labdát, ezért Vanczáknak kellett szabálytalankodnia Rybusszal szemben 20 méterre a kaputól.

22. perc: Priskin lépett ki ziccerben - ám lesen - de amúgy is kapu mellé lőtte a labdát.

20. perc: Dzsudzsák írt le egy félkört a bal oldalon, majd kapura tört, de 22 méteres lövése a kapu mellett pattogott el.

18. perc: Egy gyors magyar támadás után Varga tette lövésre a labdát Koman elé, akinek a 18 méteres bombáját fogta Fabianski. Az első komolyabb magyar lehetőség!

17. perc: Juhász Rolandnak kellett kereszteznie Rybus elől.

16. perc: Koman szerzett labdát a középpályán, de elől Priskin elveszti a párharcot és a labdát is.

15. perc: A szögletet felfejelték a hazaiak az égbe, Bogdán pedig lehúzta a labdát. Blaszczykowskit ugratták ki remekül a bal oldalon, Bogdán kijött elé zárni a szöget, ezzel odalett a helyzet.

14. perc: A veszélytelen magyar szöglet után már ők jönnek sarokrúgással, miután Lackó lépett bele egy beadásba.

13. perc: Dzsudzsák elől csúsztatták ki a labdát, szöglettel jöhetünk.

11. perc: Brozeket ugratták ki középen, de Bogdán kilépve a kapujából felszedte a labdát előle.

10. perc: Varga szerzett egy remek becsúszással labdát, de hamar elhalt a magyar támadás.

8. perc: A lengyelek keresik a réseket a magyar védelmen, ezúttal Vanczák szabadított fel.

Óriási fölényben játszanak a lengyelek, alig-alig van nálunk a labda.

4. perc:Mierzejewski lőtt 13 méterről bal oldalról tisztán, de csak az oldalhálót találta el.

3. perc: Vanczák rövid felszabadítása után Blaszczykowski lőtt kapura 16 méterről, kapu mellé.

1. perc: Gyászszünettel kezdődött a találkozó, majd a lengyelek kezdték a játékot.

20:20 - 2011-ben utolsó mérkőzését játssza a magyar labdarúgó-válogatott Poznanban, ahol a hazai rendezésű Eb-re hangoló lengyel csapat az ellenfele. Az előzetes összeállítás alapján mindkét együttes egy csatárral áll fel, 4-2-3-1-es játékrendszerben

Lengyelország-Magyarország 2-1
Poznan, 5000 néző
Lengyel: Fabianski - Wojtkowiak,Wasilewski, Glowacki (Piszczek, 59.), Komorowski - Dudka (Jodlowiec 65.), Matuszczyk (Murawski, 46.) - Blaszczykowski, Mierzejewski (Obraniak 73.), Rybus - Brozek (Lewandovski 66.)
Magyar: Bogdán - Varga J., Vanczák, Juhász, Laczkó - Sándor Gy.(Elek, 46.), Tőzsér (Hajnal 46.) - Koman, Gera, Dzsudzsák - Priskin (Feczesin 81.)
Gólszerző: Brozek (37.) (Vanczák-öngól 85.) ill. Priskin (78.)