MotoGP

Stoner nyerte a befutóig nyílt futamot Valenciában

A már világbajnok Casey Stoner nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei utolsó, Valenciai Nagydíját a királykategóriában. A 125 kcm-es kategória utolsó világbajnoki címét a második helyen végzett spanyol Nioclas Terol szerezte meg. A Moto2-ben Michele Pirro első futamgyőzelmét aratta.

A már világbajnok Casey Stoner nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei utolsó, Valenciai Nagydíját a királykategóriában.

A MotoGP-ben a sokáig vezető, majd Spies mögött a második helyen haladó Stoner a célegyenesben feje-fej mellett haladt az amerikaival, végül az ausztrál haladt át elsőként a célvonalon, 15 ezreddel előzte meg riválisát. A dobogó harmadik fokára Dovizioso állhatott fel, az olasz ezzel a vb-pontversenyben is a harmadik helyen végzett.

Az immár kétszeres világbajnok Stoner remek szezont tudhat maga mögött, a 17 futamból 10-en őt intették le elsőként, és csak két Nagydíjon nem állhatott fel a dobóra.

A Moto2-ben Stefan Bradl már a futam előtt világbajnoknak mondhatta magát, mivel Marc Márquez még két héttel ezelőtt, Sepangban bukott, és ugyan Valenciában az időmérő edzésen elindult, a futamotól visszalépett, látóideg-sérülése ráadásul nem jött rendbe. A 125 kcm-es géposztályt a jövő évtől a Moto3 kategória váltja fel, így a kategória utolsó világbajnoka Nicolas Terol lett, akinek a 11. helyezés is elét lett volna ehhez, a spanyolt végül a második helyen intették le Maverick Vinales előtt.