Bundesliga

Sovány Bayern-győzelem a sereghajtó ellen

Az éllovas Bayern München 2-1-re nyert a sereghajtó Augsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának záró találkozóján. Ez volt a két csapat első egymás elleni mérkőzése a Bundesliga történetében. Az első félidőben két gólt szerzett a vendégcsapat, de könnyen eldönthette volna a találkozó sorsát, aztán a második játékrészben egy teljesen más meccset láthattak a szurkolók. A bajorok félvállról vették a második 45 percet, az újonc szépíteni tudott, és Kapllani ziccerénél Manuel Neuer mentette meg Jupp Heynckes csapatának becsületét.

Az éllovas Bayern München 2-1-re nyert a sereghajtó Augsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának záró találkozóján

Az első negyedórában tapogatózott a Bayern az újonc ellen, majd az ügyeletes gólvágó, Mario Gomez a 16. percben vezetéshez juttatta a vendégeket: Ribéry szögletét van Buyten csúsztatta tovább, Amsif védett, de a kipattanót Gomez pár méterről a hálóba fejelte (0-1). A kezdeti bizonytalankodás után belendültek a bajorok, a 28. percben egy gyors akcióból Ribéry is betalált, 10 méterről lőtte ki a bal alsót (0-2).

A második félidőben leeresztett a Bayern, és könnyelműen futballozott, az Augsburg pedig élni tudott a lehetőséggel, az 59. percben Baier végzett el balról sarokrúgást, a kavarodásban Hoszogaj lőtt a kapuba, Alaba már csak a gólvonal mögül tudta kirúgni a labdát (1-2).

Jupp Heynckes cserével próbált frissíteni erőtlennek tűnő csapatán, az SGL Aréna közönsége pedig űzte-hajtotta csapatát, volt is lehetősége az Augsburgnak, a hajrában Kapllani ajtó-ablak helyzetben mehetett kapura, majd középről, 14 méterről lőtt, Neuer azonban óriási bravúrral védett. A bajorok nem törték össze magukat az újabb gólért, a 74. percben Kroos 19 méterről az égbe bombázott, majd a hajrában Timoscsuk lövését hárította Amsif.

A mérkőzés első félórája gólgálát ígért, ehelyett be kellett érnie a sovány győzelemmel a Bayern Münchennek, amely félvállról vette a második félidőt, ráadásul Anatolij Timoscsuk a hosszabbításban nyújtott lábbal ment ellenfelére, amiért jogosan kapott piros lapot. A vereség ellenére dicséret illeti Jos Luhukay együttesét, a második játékrészben egyenrangú ellenfele volt az éllovasnak.