A Hamburg kétgólos hátrányból szerzett pontot Leverkusenben

A Bayer Leverkusen 2-2-es döntetlent játszott a vendég Hamburggal a Bundesliga 12. fordulójának szombati találkozóján. A hazaiak a 20. percben már 2-0-ra vezettek, de a HSV még az első félidőben szépített, majd a másodikban egyenlített. A vendégek a mérkőzés első felének fényében örülhetnek az egy pontnak, de Thorsten Finkkel továbbra is nyeretlen a bajnokságban a Hamburg.

A Hamburger SV kétgólos hátrányból egyenlítve szerzett egy pontot a Bayer Leverkusen vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján.

Gyorsan előnybe került a Leverkusen, a 6. perc elején Andre Schürrle 28 méteres, bal oldali szabadrúgása megpattant a sorfalon, és védhetetlenül hullott Drobný kapujába (1-0). A 20. percben már kettővel mentek a hazaiak, Schürrle adott be balról, az alapvonal közeléből középre, Lars Bender pár méterről a hálóba vágta a labdát (2-0).

A 31. percben Schürrle duplázhatott volna, ziccerben már kicselezte Drobnýt, de erőtlenül gurított, kivágták a gólvonal előtt a labdát. Az első húsz percben lüktető iramú mérkőzés színvonala a félidő második felére csökkent, amin a HSV szépítő gólja sem segített: a 34. percben Aogo szabadrúgása után az előreívelt labdát Westermann ugyan borzasztóan találta el fejjel, de így is becsorgott a labda Bernd Leno kapujába (2-1). A lefújás előtt Marcell Jansen egyenlített - volna, lesről talált a hálóba.

A semleges nézők szerencséjére a második játékrészre izgalmassá vált a találkozó. Az 51. percben Ballack távoli bombáját Drobný kiütötte, az ismétlés a kapu mellé ment.

A Leverkusen tulajdonképpen saját magát altatta el, így tudott egalizálni a vendégcsapat, az 58. percben Jansent ugratták ki, aki balról, kilenc méterről lőtte ki a hosszú alsót (2-2).

A hátralévő fél órában a győzelemért hajtott mindkét együttes, erre a Gyógyszergyáriaknak volt nagyobb esélye, a 68. percben Bendert akasztották meg a tizenhatoson belül, Michael Ballack jogosan kérte számon a bírón az elmaradt tizenegyest. A 74. percben Schürrle gurított jobbról centikkel a hosszú alsó mellé. Végül egyik félnek sem sikerült döntenie, maradt a 2-2 és a pontosztozkodása.

A Bayer hazai mérlege két győzelem, két vereség és két döntetlen, a Hamburg zsinórban másodszor ikszelt.