Női kézilabda BL

A Győr lemosta a pályáról a Randerst

A Bajnokok Ligájának C-csoportjának 4. fordulójában a Rába-partiak egészen látványos támadójátékkal és Lunde-Haraldsen megszámlálhatatlan védéseivel tönkreverte a Randers együttesét.

Andrea Lekics tarthatatlan volt

Ugyan az első fordulóban a Randers hazai pályán meglepte a győrieket, de ennek ellenére a szombat délutáni mérkőzésnek egyértelműen Konkoly Csaba tanítványai voltak az esélyesei.

Jól kezdődött az összecsapás a hazaik számára, hiszen 16 perc játékidő alatt mindössze két dán gól született, miközben az Amorim-Görbicz páros vezérletével már 9-nél járt az ETO. Már ekkor látszódott, hogy ezen a mérkőzésen esélye sem lesz a Randersnek a Győr ellen, de a mérkőzés alakulása talán minden képzeletet felülmúlt. Támadásban a magyar bajnok futószalagon szerezte a gyönyörű találatokat, átlövésből, szélről és a beállós posztról is sikeres tudott lenni az ETO. A klasszis játékosokat a soraiban tudó Randers eközben csak szenvedett, Lunde-Haraldsen kapuban nyújtott teljesítményére pedig nehezen lehetett szavakat találni.

A fordulás után sem változott semmit a játék képe, sőt az utolsó negyedórában a rengeteget cserélő Győr valóságos fiesztát rendezett Európa egyik legjobb csapata ellen. Különösen élményszámba ment Heidi Löke és Görbicz Anita összjátéka, de a hajrára érkező Radicsevics is mindent elismerést megérdemelt góljai után. A vége óriási kiütés lett, hiába nyert 15 góllal az ETO, az eredmény még a dánok számára hízelgő.

A magyar csapatból többen is klasszis teljesítményt produkáltak, Amorim és Lekics védekezésben és támadásban is lenyűgöző volt, Görbicz Anita passzai mellett akcióból és hétméteresekből is betalált, a kapuban pedig a norvég világbajnok, Lunde magasan 60 százalékot fogott.

Bajnokok Ligája C-csoport
GYŐRI AUDI ETO-RANDERS 35-20 (16-9)
Győr, játékvezetők: Opava, Valek (csehek)
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Pásztor (kapusok), Amorim 5, Hornyák, Görbicz 7 (4), Gros 2, Kurucz 2, Lekics 4, Löke 8, Orbán 3, Radicsevics 4, Schatzl. Edző: Konkoly Csaba.
RANDERS: Masson, Aagaard (kapus), Aaen 2, G. Andersen, Augustesen, Böhme, Cardoso, Cuadrado 2, Dalby 3, Fruelund 1, Kristensen, Melgaard 1, Müller 6, Okkels 2 (1), Strangholt, Thomsen, Wörz 3. Edző: Jan Leslie.

Élő szöveges tudósításunk!

60. perc: Görbicz újabb csodapassza után Radicevic ejtette át Massont. 35-20.

60. perc: Görbicz ad nagy labdát Radicevicet, aki újabb gólt szerez. 34-20.

59. perc: Gros lő gólt, immáron a 33-20.

58. perc: Okkels hetesből felavatja a fiatal hálóőrt. 32-20.

57. perc: Orbán lövi ki szélről a hosszú sarkot. Kiütés közeli az állás. 32-19. Lunde helyett Pásztor Bettina a győri kapujában.

57. perc: Gyakorlatilag megismétlődik ugyanaz: Radicevic két gólos. 31-19

56. perc: Lunde sokadik védése után Radicevic is betalált, a csapattársak nagy örömére. 30-19.

55. perc: Löke forgatta meg Melgaardot, de az lerántotta a norvég beállóst. A hetes Görbicz értékesítette. 29-19.

53. perc: Dalby ziccerből betalált, 11/3-as mutatóval áll a vendég irányító. 28-19.

52. perc: Kurucz Ivett lőtt kapufát Görbicz lekészítése után. Wörz lövését Lunde védte - ki tudja hanyadszor.

50. perc: Böhmöt állították ki a játékvezetők, emberhátrányban támadhattak a dánok. Nem sokra mentek vele.

48. perc: Wörz próbálkozása még meg volt Lundének, de az újabb támadásban Müller bombája utat talált a magyar kapuba. 28-18

48. perc: Amorim gondolt egyet és mintegy 11 méterről óriási gólt szerez. 28-17.

47. perc: Folytatódik a Görbicz-Löke gála: előbbi passzát utóbbi dobta be. 27-16. Okkels gyorsan válaszol 27-17.

46. perc: Melgaard adott zárást Wörznek, aki egy kis szerencsével betalált a magyar kapuba. 26-16

46. perc: Görbicz játszott össze Lekiccsel, aki belépett a résbe és a kapuba pattintott. 26-15

45. perc: Lunde indítja Lökét, aki durván rántanak le a hatosnál, csak szabaddobás és nincs kiállítás sem. Görbicz cunderét védi a dán kapus. Cardozo indításból rohant, de Lunde ezúttal is hárított.

44. perc: Andrea Lekics egyedül vert meg három védőt, betörése után szép gólt szerez. Időt kérnek a vendégek. 25-15.

44. perc: Újabb pontatlan átadás, de Cardozo szélső próbáját Lunde hárította.

43. perc: Technikai hiba győri részről, Cuadrado lő hatosról gólt. 24-15.

42. perc: Müllet ment fel, de átlövését Lunde védte.

42. perc: Kurucz Ivett második lövése is a hálóban köt ki 24-14.

41. perc: Löke kap remek labdát, újabb gólt szerez. 23-13

40. perc: Freulund lő nagy gólt átlövésből. 22-13

40. perc: A fiatal Kurucz Ivett remek egyéni akció után talált be 22-12.

39. perc: Ápolása után Cuadrado ziccerét védte Lunde, de mégis betalálnak a dánok 21-12.

39. perc: Wörz lőtte arcon sípszó után Lundét, akit ápolni kell.

37. perc: Görbicz percei következnek: előbb a háta mögött adott zseniális gólpasszt Lökének, majd ő maga fejezett be remekül egy támadást. 21-11

36. perc: Szándékos láb miatt Amorim kap két perces büntetést, Aaen révén gyorsan kihasználják a dánok az emberelőnyt. 19-11

35. perc: Görbicz Anita újabb akciógólt szerez a szélről, Lunde újabb védést mutat be. 19-10

34. perc: Aaen kapott labdát a szélen, de elvéti, majd Görbicz passzolt Amorimnak pontatlanul. De a dánok is eladják, támadhat az ETO.

33. perc: Amorim kapuát lő, majd Görbicz labdaszerzése után nem mindennapi passzt ad Lökének, csodás magyar gól újra. 18-10

32. perc: Hornyák akart Orbánnal egy kínai figurát, de nem sikerült, Wörz a másik oldalon gólt szerez. 17-10

31.perc: Dalby lő talpról, de Lunde ezt is hárítja.

31. perc: A dánok kezdik a félidőt, de lépéshiba miatt gyorsan a mieink jöhetnek: Löke máris betalál. 17-9

A várakozásoknak megfelelően ellenfele fölé tud egyelőre nőni a Győri ETO, amely mind támadásban, mind védekezésben sokkal hatékonyabb skandináv ellenfelénél. A mienknél Lekics a jó passzaival, Amorim ellenállhatatlan lövéseivel és betöréseivel emelkedik ki, de a kapuban parádézó Lunde valamint a szinte hiba nélkül kézilabdázó Görbicz is remek teljesítményt nyújt.

30. perc: Wörz lövését Lunde hárítja, és ezzel véget is ér a játékrész.

30. perc: Müller itt, Amoriom ott lő bombagólt 16-9.

29. perc: Ziccerig kijátszott helyzet, Orbán ejt újabb gólt. 15-8

29. perc: Görbicz lő bele a blokkba, Aaen hamar büntet. 14-8.

28. perc: Kiegészültek a csapatok, Amorim talpról elengedett alsó lövése a kapuban köt ki, Wörznek csináltak helyett, gyorsan jött a válasz. 14-7

27. perc: Lekics passzolt Orbánhoz, de kiejtette kezéből a labdát, a kontrából Lunde védte a ziccert. Konkoly Csaba kikéri idejét.

26. perc: Görbicznek kerül a labda a balszélre, gyönyörű megoldással az alsóba lő. 13-6 Dalby lövését Lunde védte.

25. perc: Kivédekezett vendégtámadás, majd kettős kiállítás a másik oldalon: Cuadrado és Löke is leül.

24. perc: Dalby nagyon szép gól lő a felsőbe, majd Gros lövését valahogyan kihalássza Masson. 12-6.

22. perc: Egy kapufa itt, egy kapufa ott, majd zárkózik a Randers. 12-5

21. perc: Lekics zseniálisan passzol Lökének, aki megfésülte Masson, újabb győri gól. 11-4

20. perc: Gros kapufát lő, majd hetes kapnak a vendégek. Dalby próbálkozását Lunde kivédte!

19. perc: Görbicz keveredett középre, nagy labdát ad Lökének, aki bedobta a ziccert. Lekics harcolt ki egy dán belemenést. 10-4

18. perc: Müller lövését Lunde bevédi 9-4.

18. perc: Ana Gros egy keresztmozgásos támadásvariáció után nagy gólt szerez az egyenes alsóba. 9-3.

17. perc: Rossz passz Lekicstől Lökének, gyorsan végig rohannak a dánok, Melgaard szépít. 8-3

16. perc: Müller eltalálta a kaput, nagy átlövésgólt ragaszt a magyar kapuba. 8-2

15. perc: Lekics átlövését Masson védte, a másik oldalon Cuadrado ziccerét Lunde fogja. 80 %-on a norvég hálóőr. Lekics bátran tört be a hatosra és szerzett gólt. 8-1

14. perc: Újabb gyenge dán támadás, Freulund egyszerűen mellé lőtt.

13. perc: Ana Gros húzta le a szélre Orbánnak, aki remekül ejtette át Massont. Rég védett a dánok klasszisa. 7-1

12. perc: Jól védekezik a Győr, Freulund talpról szintén a lécet találja telibe

11 perc: Amorimnál belemenést fújnak, majd ugyanezt teszik Müllernél, Löke indításból ötre növeli az előnyt. 6-1.

10. perc: Müller hatalmas lökete a felső lécen vágódik, nem tud a Győr indítani, visszaérnek a dánok.

10. perc: A hazaiak blokkolják Dalby lövését, Amorim pedig lerohanásból újabb győri gól. 5-1 Dán időkérés.

9. perc: Müller ment fel jobbátlövőből, de Lunde rajta volt a hosszú alsóba tartó bombán. Amott Amorim újabb hetest harcol ki, Görbicz ezt is bevágta. 4-1

8. perc: Freulund lerántásért kétperces büntetést kapott, emberelőnyben játszik a Győr, de Görbicznek a szélre lehúzott labda pontatlan.

6. perc: Lunde simán védi Böhme átlövését, Amirom egy betörés után újabb gólt szerez. 3-1

5. perc: Amorim harcol ki egy hetest, amit Görbicz Anita értékesített. 2-1.

4. perc: Wörz pattintott Lunde kapujába, egyenlítenek a dánok, Hornyák kapufát lő egy betörés után.  1-1

3. perc: Lekicsnél fújtak lépést, az ellentámadásból Böhme ziccerét fogja Lunde, a másik oldalon Löke vonalról tett kísérletét Masson védte.

1. perc: A hazaiak kezdték a találkozót, de az első lövés Wörz nevéhez fűződött. Vezetést mégis Amorim révén a Győr szerzi meg 1-0.

16:26: Mivel a dánok odahaza kikaptak a francia Metz-től, Konkoly Csaba lányainak nem kell figyelni a gólkülönbségre, egy győzelem könnyen csoportelsőséget érhet.

16:25: A BL 1. fordulójában a Randers meglepetésre 29-23-ra legyőzte a Győri ETO-t, amely azóta szárnyal a hazai és a nemzetközi porondon is.

Győri ETO - Randers 16-9
Győr, Magvassy Sportcsarnok, vezeti: Opava, Valek (csehek)
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Pásztor - kapusok, Amorim, Hornyák, Görbicz, Kovacsics, Lekics, Löke, Orbán, Radicevic, Tóth, Planéta, Kurucz. Vezetődző: Konkoly Csaba
RANDERS: Masson, Andersen - kapusok, Aaen, G. Andersen, Augustesen, Böhme, Cardoso de Castros, Cuadrado, Dalby, Fruelund, Kristensen, Melgaard, Müller, Okkels, Strangholt, Thomsen, Wörz. Vezetőedző: Jan Leslie