Tenisz

Babos Tímea tornát nyert Kanadában

Karrierje legnagyobb győzelmét aratta ezzel az MTK játékosa

Babos Tímea nyerte az 50 ezer dollár összdíjazású, Saguenay-ban zajló női tenisztornát. Az MTK 18 éves játékosa ezzel pályafutása legnagyobb sikerét aratta.

Az MTK 18 éves játékosa pályafutása legnagyobb sikerét aratta.

A Magyar Tenisz Szövetség honlapjának beszámolója szerint a vasárnapi döntőben Babos ellenfele a világranglista 245. helyén álló, ötödik kiemelt amerikai Julia Boserup volt, akit 7:6 (9-7), 6:3-ra vert, ezzel a páros után az egyéni versenyszámot is megnyerte és begyűjtötte idei harmadik tornagyőzelmét.

A tornán az elődöntő volt a vízválasztó a fiatal tehetség számára, a 181. helyezett magyar a döntő szett rövidítésében nyert  az 1. kiemelt horvát Mirjana Lucic ellen.

A párosban Babos az amerikai Jessica Pergulával az oldalán 6:4, 6:3-ra győzte le a fináléban a kanadai Gabriela Dabrowski, Maria-Eve Pelletier duót.

Babos, aki sikerével a 181. helyről az 159.-re lépett előre a világranglistán, ezután Torontóba utazik, ahol egy újabb 50 ezres verseny vár rá.