Női kézilabda

A győriek már Debrecenbe is edzeni járnak

Második alkalommal játszott rangadónak számító mérkőzést az idei szezonban a Győri ETO, de a címvédő a tavalyi év ezüstérmes Debrecen otthonában valódi "mészárlást" rendezett.

Akárcsak a Ferencváros ellen, a DVSV elleni rangadót is igen nagy különbséggel nyerte meg a bajnoki címvédő győri alakulat. A debreceni Hódos Sportcsarnokban mintegy 1500 hazai szurkoló láthatta, amint szeretett csapatuk csak asszisztál a nagy rivális gálájához, Konkoly Csaba lányai gyakorlatilag az első percekben eldöntötték a találkozót. A BL-győzelemre hajtó Győr a félidőben már 24-9-re (!) vezetett,a második félidőre csupán egy kérdés maradt, hogy meg lesz-e közte a 20 gól. Meg lett.

A Rába-partiak legeredményesebbje, a 8 gólig jutó Radicsevics-Görbicz kettős volt, de kiváló teljesítményt nyújott a szlovén Ana Gros, a brazil Eduarda Amorim is és a norvég Heidi Löke is.

Köstner Vilmos: - A meccs végén jogosan szólt szurkolóink kórusa: „harcoljatok!” Sajnos ugyanis csapatomból kevesen harcoltak…

Konkoly Csaba: - Nagyon jó tempójú meccset játszottunk a Debrecennel. Készülünk a hétvégi, Metz elleni BL-rangadóra.

NB I 8. forduló
DVSC-FÓRUM-GYŐRI AUDI ETO KC 22-43 (9-24)
Debrecen, 1500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DVSC: TRIFFA - Csáki 2, Sopronyi 6 (1), Karalyos, Szűcs G. 1, Kudor 4 (1), Kazai. Csere: Makai (kapus), Dakos 1, Léránt, Siska 1, SZILÁGYI Á. 4, Slakta 3, Bohus-Karnik, Varsányi, Bálint. Edző: Köstner Vilmos
GYŐR: LUNDE-HARALDSEN - Orbán 2, Hornyák Á. 1, Lekics 4 (1), LÖKE 7, E. AMORIM 5, GÖRBICZ 8 (3). Csere: Pásztor (kapus), Kovacsics 2, GROS 5 (1), RADICSEVICS 8, Schatzl, 1, Tóth E., Kurucz. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1-7. 24. p.: 7-17. 40. p.: 12-30. 50. p.: 19-35. 58. p.: 21-41.
Kiállítások: 12. ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5