Van der Vaart duplájával nyert a Blackburn ellen a Tottenham

Idegenben verte 2-1-re a Blackburnt a Tottenham a Premier League kilencedik fordulójának vasárnap késő délutáni mérkőzésén.

A Spurs teljesen váratlanul szerezte meg a vezetést a mérkőzés 15. percében, hiszen addig csak a Blackburnnek voltak helyzetei, a hazaiak nyomás alatt tartották Harry Redknapp együttesét. Gólt azonban van der Vaart lőtt először, így előnybe kerültek a vendégek. (0-1)

A következő negyedórában is inkább a Rovers volt fölényben, és ennek a 27. percben meg is lett az eredménye, Formica tudott egyenlíteni. (1-1)

A szünetig már nem született újabb gól, noha Samba, illetve Modric és Adebayor is helyzetbe tudott kerülni.

A második félidőt egyértelműen jobban kezdte a Tottenham, Adebayor és Modric újabb lehetőségeket alakítottak ki, gólt azonban újra van der Vaart szerzett. (1-2)

A folytatásban kicsit alábbhagyott a lendület, ennek ellenére mindkét csapatnak voltak még lehetőségei, de kapuba egyik együttes sem talált, így ötödik győzelmével megelőzte a Liverpoolt a tabellán a Tottenham, a Blackburn pedig maradt az utolsó helyen.