Matri duplája csak egy pontra volt elég a Juventusnak

A Juventus 2-2-es döntetlent ért el a vendég Genoa ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A Zebrák korán vezetést szereztek Alesandro Matri rév, de Marco Rossi még a félidő vége előtt egyenlített. A második játékrészben Matri ismét betalált Sebastien Frey hálójába, de Andrea Caracciolo a hajrában egalizált. A Juve még vezeti a tabellát, de vasárnap több hellyel is hátrébb csúszhat.

z éllovas Juventus kétszer is vezetett, végül azonban csak egy pontot szerzett a vendég Genoa ellen az olasz labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

Nem lehetett unatkozni a mérkőzés első perceiben, előbb Matri, majd a vendégeknél Dainelli és Rossi veszélyeztetett fejjel, majd az 5. percben egy szögletből Pirlo gurította le a labdát Marchisiónak, aki kapura durrantotta, Matri is beletette a lábát, a gólt neki ítélték (1-0).

A Juve előnye nem volt megnyugtató, a 13. percben a Storari kapuja előtti kavarodásban Dainelli egyenlíthetett volna, de rosszul találta el a labdát. A hazaiaknál Matri villogott, a 25. percben éles szögből tűzte kapura a labdát, Frey védett. A 31. percben már 1-1-et mutatott az eredményjelző, Marco Rossi egy balról érkező beívelést követően fejelt a hálóba (1-1).

A szünet után Matri szerzett les miatt érvénytelen, majd az 59. percben érvényes gólt, Vucsinics passzolt Matrinak, a támadó a tizenegyespontról a kapus alatt helyezett a hálóba (2-1). Már-már úgy tűnt, zsebben van a Zebrák újabb három pontja, de a 85. percben a semmiből egyenlített a Genoa: a kezdőkörből előreívelt labdát Kucka fejelte tovább Chiellni mellett, majd Caracciolo a kapuba emelt (2-2). Antonio Conte csapata mindkét gólját nagy védelmi hibát követően kapta.

Andrea Romeo hat percet hosszabbított, de a Juventus már nem tudott újítani, 2-2 lett a mérkőzés végeredménye.