Európa Liga, E-csoport

A Stoke simán, a Dinamo Kijev az utolsó pillanatban győzött

A Stoke City magabiztos, 3-0-ás sikert aratott a vendég Maccabi Haifa felett az Európa Liga 3. fordulójában, az E jelű négyesben. A mérkőzést mindkét csapat tíz emberrel fejezte be, az angolok már az első félidőben beállították a végeredményt. A csoport másik találkozóján a Dinamo Kijev a 94. percben szerzett góllal nyert a Besiktas ellen. A kvartettet a Stoke vezeti, az egy pontra játszó Besiktas nehéz helyzetbe sodorta magát.

Dinamo Kijev-Besiktas

A mérkőzés nem bővelkedett izgalmakban, a Besiktas a döntetlenre játszott, a hazaiaknál a legnagyobb helyzet Ideye Brown előtt adódott, aki az 59. percben fejelt ziccerben a jobb alsó mellé, majd a hosszabbításban Aliyev tüzelt kevéssel a kapu fölé. Már-már úgy tűnt, pontosztozkodással zárul a mérkőzés, de a 94. percben, egy jobb oldali szöglet után Harmas kapásból a hálóba vágta a labdát (1-0). Az ukránok sokkal többet tettek a győzelemért, megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.