La Liga

Higuaín félóra alatt elintézte a Betist

A Real Madrid 4-1-re verte a Real Betis a spanyol bajnokság 8. fordulójának szombati játéknapján. Jól kezdte a mérkőzést a Betis, aztán a Real átvette az irányítást, és a gólnéküli első félidőt követően bedarálta a sevillai kiscsapatot. Gonzalo Higuaín legutóbbi négy mérkőzésén harmadszor jegyzett mesterhármast. A Villarreal ikszelt a Getafe otthonában, a Valencia egy vitatható tizenegyes miatt bukott pontot Mallorcán.

A Real 4-1-re nyert, az argentin csatár 13 nap alatt harmadszor jegyzett mesterhármast.

Az újonc sevillai kiscsapat nem ijedt meg az óriástól a Bernabéu Stadionban, az első félórában kiegyenlített volt a mérkőzés. A vendégek legveszélyesebb játékosa Castro volt, a 12. percben lövése kipattant Casillasról, Ramosnak kellett mentenie, majd a hajrában kapásból durrantott a kapu fölé. A másik oldalon Ronaldo tüzelt a 18. percben mellé, a 22. percben teljesen üresen fejelhetett, de ez sem talált kaput, a 44. percben Kaká közelről nem találta el a bal felsőt. A Real jól futballozott, több góllal is vezethettek volna a szünetben, de fantasztikusan védekezett a Betis.

A második játékrész elején gyors gólt szerzett a Real: Marcelo ugratta ki Ronaldót, aki Higuaínhoz továbbított, az argetinnak csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0). A második félidőt agresszívan kezdő hazai alakulat gyorsan duplázott, az 59. percben Ronaldo gurított Kakához, aki 14 méterről lőtt a bal alsóba (2-0). Potyogtak a gólok, már-már úgy tűnt, a Betis visszajött a meccsbe, a 69. percben Molina bombázott 14 méterről a jobb felsőbe (2-1). Egy perc múlva válaszolt a Madrid, di María passza után Higuaín elfektette Castót, majd a hálóba helyezett (3-1). Három perccel később ismét Ángel di María volt a kiszolgáló, Gonzalo Higuaín a befejező, a tizenhatosról löbbölt a kapuba (4-1).

Újabb gól már nem született, az Betis hősiesen futballozott az első 45 percben, de a blancók a szünet után gyorsan érvényre juttatták az erőkülönbséget. Higuaín 13 napon belül harmadszor szerzett mesterhármast, a Real a sikerrel átvette a vezetést a tabellán a később pályára lépő Barcelonától.