A Kecskemét gyenge mérkőzésen aratott fényes sikert a Videoton otthonában

A Kecskemét 2-0-ra nyert vendégként a címvédő Videotontó ellen az NB I 12. fordulójának szombati játéknapján. A gyenge színvonalú mérkőzésen a helyzeteit maximálisan kihasználó, fegyelmezetten futballozó KTE a hajrában döntötte el a három pont sorsát, és szakította meg a Fehérvár egyéves hazai veretlenségét.

A címvédő Videoton hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a Kecskeméttől a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójának szombati játéknapján, ezzel saját közönsége előtt először hullajtott pontokat a székesfehérvári alakulat.

A színvonal nem verdeste az eget és helyzetből is kevés adódott az első félidőben. A 7. percben Walter tüzelt mellé kapásból, a 13. percben Sándor György gurított Németh kezébe. A Videoton ugyan fölényben játszott, de Sándor a jobb alsó mellé lőtt a 37. percben ,majd Walter szabadrúgás érkezett a kapus kezébe. A hazaiaknál Bertus volt a "legveszélyesebb" két helyezettel.

A játékosok a második felvonásban első felében sem törték össze magukat a játék nívójának emeléséért, az 52. percben Walter ziccerből sem talált a kapuba, Szavicsról pattant elé került a középpályás elé a labda, az 7 méterről az oldahálóba vágta azt. A Kecskemét mégis "talált" egy gólt: az 56. percben jobb oldali sarokrúgás után Radanovics csúsztatott a kapuba (0-1).

A fehérvári szurkolók füttykoncertje egyre hangosabb volt, míg a vendégek felbátorodtak, Bori lőtt kevéssel a jobb alsó mellé, majd Sztokic méterekkel fölé.

A 67. percben Maynard adott be balról, Szavics jobbal, kapásból a bal alsóba tüzelt (0-2). Nagy bajba került a Vidi, Paulo Sousa cserékkel próbált frissíteni. Csapata játéka javult, a 74. percben Nikolics öt méterről Németh Gábor kezébe bólintott, egy perccel később húsz méterről tekert kapura, Németh védett. Alves 18 méterről a jobb sarok mellé lőtt, ahelyett, hogy az üresen álló Walterhez passzolt volna. A 80. percben jogosnak tűnő büntetőt nem fújt be Vad II játékvezető, Gosztonyit rúgta meg hátulról Csukics. A Kecskemét kihúzta a végéig kapott gól nélkül, és összességében megérdemelten rabolt három pontot a Sóstói Stadionból. Tomiszlav Szivics csapata jobban sáfárkodott helyzeteivel, míg Paulo Sousa alakulata lélektelenül futballozott, és elveszítette a 2010. október 29. óta tartó hazai veretlenségét, a Vidi ebben az idényben még százszázalékos volt otthonában.