Javított a Bayer és a Dortmund, botlott a Bayern

Az utóbbi hetekben remek formában futballozó, elmúlt tíz mérkőzését sorozatban megnyerő Bayern München 0-0-s döntetlent játszott a Hoffenheim otthonában a Bundesliga 8. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő Dortmund félidőben 2-0-ra vezetett az újonc Augsburg ellen, végül 4-0-ra nyert, javítva hétközi BL-szereplésén, a bajnokságban utóbbi két meccsét 1-7-es gólkülönbséggel elveszítő Bayer Leverkusen 3-1-re győzött a vendég Wolfsburg ellen. A sérült Szalai Ádám és Stiber Zoltán csapata, a Mainz gólzáporos mérkőzésen 3-3-as döntetlent ért el a Nürnberg pályáján, Stiebert nem cserélte be Thomas Tuchel vezetőedző. A forduló előtt a tabellán harmadik, legutóbbi három meccsét 1-0-ra nyerő Mönchengladbach ezúttal a Freiburgtól kapott ki egy találattal.

a címvédő Borussia Dortmund rendkívül könnyedén, 4-0-ra nyert az Augsburg ellen

1899 Hoffenheim-FC Bayern MünchenAz utóbbi hetekben bombaformában futballozó Bayern álmosan kezdte a mérkőzést, míg a hazaik nagy kedvvel rohamozták Manuel Neuer kapuján, a kapuson múlt, hogy rúgott gól nélkül mehettek a szünetre. Helyzetek azért voltak, a 17. percben Boateng jobbról, éles szögből Stark kapus lábai között elgurította a labdát, de Vorsah a gólvonalról kivágta azt. A 22. percben Sebastian Rudy ívelt középre bal oldali szabadrúgásból, Marvon Compper háttal a kapunak fejelt, Neuer mutatott be nagy bravúrt. A 38. percben Ryan Babel ollózott, Neuer biztosan fogta a labdát. Az utolsó percben Boateng beadásáról maradt le a középen érkező Ribéry.

Arjen Robben már az első félidőben elkezdett melegíteni, a szünetben az ezúttal gyengébb Franck Ribéryt váltotta. A mérkőzés képe a második félidőben hasonló volt az első felvonásban látottakhoz, a Bayern támadgatott, a Hoffenheim hajtott a bravúrért. Sigurdsson majd Williams próbálkozott távolról, kevés sikerrel, a 66. percben Firmino éles szögből durrantott fölé. A 70. perc környékén feléledtek a bajorok, de vagy Starke volt a helyén, vagy a szerencse pártol el mellőlük, Schweinsteiger lesről talált a kapuba. Egy perccel ezután Jerome Boateng mentette meg csapatát a góltól, majd Toni Kroos cifrázott túl egy helyzetet.

A kissé harmatos Bayern teljesítménye ezúttal egy döntetlenre volt elég, a Bőrnadrágosok annak azért örülhetnek, hogy a Manuel Neuer tovább folytatta remeklését: a válogatott hálóőr kapujába immár 1018 perce képtelenek betalálni az ellenfelek, a Bundesligában ez a mutató 658 perc.

Borussia Dortmund-FC Augsburg

Az elmúlt öt mérkőzéséből mindössze egyet megnyerő címvédő javított gyengécske mérlegén: az újonc ellen a 30. percben szerzett vezetést a Borussia, Lewandowski csent labdát a tanácstalan védőktől, majd néhány méterről a jobb alsó sarokba vágta azt (1-0). A sárga-feketék nagy fölényben játszottak, és még a félidő előtt kettőre növelték előnyüket: Robert Lewandowski duplázott, a 44. percben 13 méterről helyezett a bal alsóba (2-0). Az Augsburgnak Mölders révén volt komolyabb helyzetük az első játékrészben.

A második félidő elején szépíthetett volna a vendégcsapat, Tobias Werner esett el a tizenhatoson belül Gündogan mellett, de Gibril Sankoh büntetőjét Weidenfeller megfogta. A hátralévő időben komolyan nem forgott veszélyben a Dortmund győzelme, sőt, a végére kiütésessé vált, Lewandowski ugratta ki Mario Götzét, aki a kapus fölött emelt a hálóba (3-0). A gólpassz után feltette saját teljesítményére a koronát Lewandowski, ezúttal Götze ívelt be, a lengyel fejelt (4-0). Magabiztos győzelmet aratott a Borussia, és javított a elmúlt hetek ingadozásian (három vereség a Bundesligában, 3-0-ás vereség szerdán a Marseille otthonában a BL-ben).