Bajnokok Ligája

Könnyedén rúgott öt gólt a Barcelona Fehéroroszországban

Az első idei BL-mérkőzésen a Milannal 2-2-es döntetlent játszó Barcelona 5-0-ra nyert Fehéroroszországban, a BATE Boriszov vendégeként.

Messi két gólt szerzett a BATE ellen - Fotó: AFP

Egy percig sem volt kérdéses, hogy a Barcelona könnyedén szerzi meg ezen az estén a három pontot. A BATE Boriszov gyakorlatilag végig a védekezésre rendezkedett be, a katalánok pedig türelmesen támadtak tudván, úgyis hibázni fog a fehérorosz védelem. Ez így is történt, a 19. percben Dani Alves csavart be egy labdát jobbról a hosszún érkező Messi elől azonban Volodko a saját kapujába sodorta a labdát. (0-1). Három percre rá már meg is duplázta az előnyét a vendégcsapat: a bal oldalról Villa ívelt Pedro fejére remekül, a kapus rossz ütemben jött, a szélső pedig 7 méterről a kapuba bólintott. (0-2). Josep Guardiola csapata a biztos vezetés tudatában is tovább támadott, aminek meg is lett az eredménye, bár ehhez a boriszovi  kapus, Gutor is kellett. A hálóőr lehúzott egy ártalmatlannak tűnő beívelést, azonban kiejtette a kezéből a labdát, Messi pedig szemfülesen közvetlen közelről befejelte a 38. percben (0-3).

A fordulás után sem változott sokat a helyzet, a Barcelona továbbra is erőltette a támadásokat, Kezmanék pedig a félpályát is ritkán léptek át. Az 56. percben Messi megszerezte második gólját is, miután 15 méterről a jobb felső zúdította a labdát (0-4). Az argentin aranylabdás 194. gólját szerezte tétmérkőzésen a Barcelonában, ezzel pedig beérte az örökranglista második helyén álló Kubala Lászlót. A 90. percben még a sokat próbálkozó, de sokat is hibázó David Villa is betalált Maxwell passzából 10 méterről (0-5). Ezzel tette fel a koronát a spanyol válogatott támadó a remekül játszó és fölényesen nyerő Barcelona teljesítményére.

H-csoport
BATE Boriszov-Barcelona 0-5
BATE: Gutor - Bordachev, Filipenko, Simic, Konstevoi - Volodko, Bressan (Kurlovich (82.), Olekhnovich, Baga, Rudik (Aleksijan) - Kezman (Skavish)
Barcelona: Váldes - D.Alves, Puyol, Mascherano, Abidal (Adriano) - Xavi (Fabregas), Keita, Alcántara - Villa, Pedro (Maxwell), Messi
Gólszerző: Volodko (19.-öngól), Pedro (22.), Messi (38., 56.), Villa (90.)
Sárga lap: Dani Alves (77.), Simic (79.)

A MÉRKŐZÉS RÉSZLETES TUDÓSÍTÁSA

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek! Nagyon sima győzelmet aratott Fehéroroszországban a Barcelona.

90. perc: GÓÓL!!! Villának csak összejött! Bordachev passzolt el csúnyán egy labdát a saját tizenhatosa előtt, Maxwell a bal oldalon kilépő Villához passzolt, aki 10 méterről higgadtan a kapuba gurított (0-5).

88. perc: Fabregas sarokkal passzolt a mellette érkező Maxwelnnek, aki 20 méterről a kapu fölé lőtt.

Csendben csordogál a meccs, már mindkét csapat a hármas sípszót várja.

84. perc: Dani Alves fáradhatatlanul indult meg ismét a jobb oldalon, de Messihez címzett passzát lekapcsolták.

82. perc: Kihasználták utolsó cseréjüket a hazaiak is: Kurlovich állt be Bressan helyére.

80. perc: A 22 méteres szabadrúgást elcsavarta Messi a sorfal fölött, de nem sokkal a bal kapufa mellett is.

79. perc: Simic buktatta a megintduló Messit, ezért sárga lapot kapott.

78. perc: Messi passzolt ziccerben Villához, aki azonban lesen tartózkodott.

77. perc: A szabadrúgásból Bressan lőtt, de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret, Váldes ma még nem védett.

76. perc: Keita rántotta vissza Olekhnovichot, Dani Alves pedig kezezése miatt kap sárga lapot.

75. perc: Dani Alves kapott remek labdát a jobb oldalon, beadását azonban Simic vágta ki.

72. perc: Aleksijan próbált elmenni a bal oldalon, de nem járt sikerrel a Barca-védők szorításában.

69. perc: A gólszerző Pedro is lejön a pályáról, Maxwell áll be a helyére.

68. perc: Villa ugratta volna ki Messit, de lekapcsolták a passzát, az ellenakciót pedig Puyol akadályozza meg.

67. perc: Ismét Gutor munkában, ezúttal Villa lövését fogta.

63. perc: A BATE vezetett egy veszélyes ellentámadást, de végül elhalt az akció.

61. perc: Guardiola újra változtat: Abidal helyett Adriano a pályán

60. perc: A katalánoknál Xavi helyett Fabregas a pályán, míg Rudik helyett Aleksijan a Boriszovban.

59. perc: Messi adott zseniális labdát a bal oldalon előretörő Abidalnak, aki azonban nem tudta a kapus mellett elpasszolni, Gutor védett.

56. perc: Skavish jött be Kezman helyett a hazaiaknál.

56. perc: GÓÓÓÓL!!! Messi második gólját szerzi meg! Dani Alves cselezgetett a jobb oldalon, majd a középen érkező Messi elé tálalt, aki 15 méterről a jobb felső zúdította a labdát (0-4).

54. perc: Messit állította meg lesen a játékvezető.

52. perc: Pedro iramodott meg a jobb oldalon, majd keresztbe ívelt az üresen álló Villához, aki azonban a lövést egy kicsit elkapkodta, Gutor könnyedén védett.

50. perc: A BATE teljesen tanácstalanul passzolgat a saját térfelén.

49. perc: Messi tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, de Kontsevoi menteni tudott előle.

48. perc: Továbbra is szakad az eső, de a Barcelona rendületlenül támad.

46. perc: A BATE kezdte a játékot, de nem sokáig volt náluk a labda, a Barcelona máris megszerezte.

45+1. perc: Vége az első játékrészben! A Barcelona mindenféle megerőltetés nélkül vezet három góllal. Hihetetlenül egyoldalú volt ez a félidő, klassziskülönbség van a két csapat között.

44. perc: Messi lépett el a védőktől a bal oldalon, 10 méterről leadott lövése azonban elment a rövid sarok mellett.

40. perc: Villa adott remek labdát a tizenhatoson belülre betörő Messinek, aki azonban ziccerben kapu mellé lőtt.

38. perc: GÓÓÓL!! Messi is betalált! Gutor húzott le egy ártalmatlannak tűnő beívelést, azonban kiejtette a kezéből a labdát, a kis argentin pedig szemfülesen közvetlen közelről befejelte (0-3).

36. perc: Xavi szöglete után Pedro lőtt, de magasan kapu fölé.

32. perc: David Villa nem nyugszik bele, hogy még nem lőtt gólt, ezúttal laposan lőtt, de a Boriszov kapusa szögletre mentett.

31. perc: Kezman elől Váldesnek kellett menteni kifutva a kapujából, majd Volodko elől mentett Puyol gólhelyzetben.

Fél óra elteltével semmit sem változott a találkozó képe, a BATE alig tud kijönni saját kapuja előteréből.

29. perc: Dani Elves beívelése után Messi fejelhetett, ez azonban nem az ő műfaja, amit egy mosollyal nyugtáz is.

25. perc: Ezúttal Villa szerezhetett volna gólt, de Gutor most jól avatkozott közbe.

24. perc: A Barcelona továbbra is támadásban maradt, nem nyugtatta meg őket a kétgólos előny.

22. perc: GÓÓÓL!! Már 2-0 a Barcának! Ezúttal Pedro volt eredményes. A bal oldalról Villa ívelt csapattársa fejére remekül, a kapus rossz ütemben jött, a szélső pedig 7 méterről a kapuba bólintott. (0-2).

19. perc: GÓÓÓL!!! Vezet a Barcelona! Dani Alves csavart be egy labdát jobbról a hosszún érkező Messi elől azonban Volodko a saját kapujába sodorta a labdát. (0-1)

18. perc: Kontsevoi próbált meg elmenni a bal oldalon, de fennakadt Dani Alveséken.

17. perc: Messi lőtt, de a labda megpattant egy védőn, így veszélyesen ugyan, de kapu mellé pattogott.

Negyedóra elteltével a Barcelona játszik nyomasztó fölényben, de eddig komoly helyzetet nem tudtak kialakítani.

15. perc: Ismét Pedro esett el a büntetőterületen belül, de a bíró sípja néma maradt.

14. perc: Xavi indította a kilépő Villát, aki nem tudta átvenni a labdát, így odalett a lehetőség.

12. perc: Rudik lépett oda Messinek, 27 méterre a kaputól szabadrúgást kaptak a katalánok, a sértett nem sokkal csavart a jobb kapufa mellé.

11. perc: Egyelőre jól áll a lábán a Simic vezette védelem, kérdés meddig bírják a nyomást.

9. perc: Kicsit kijött kapuja elől a BATE, de rövid passzolgatás után már a Barcánál a labda.

7. perc: Thiago Alcántara eresztett meg egy lövést 22 méterről balról, de a vendéglátók kapusa magabiztos volt ismét.

6. perc: Xavi szöglete után keletkezett egy kis zűr a BATE védelmében, de Pedro elesését nem díjazta büntetővel a játékvezető.

4. perc: A Barcelona passzolgatott a hazai tizenhatos előterében, Abidal beadását azonban magabiztosan fogta Gutor.

3. perc: Szöglethet jutottak a hazaiak, de Simic fejese végül nem jelentett veszélyt.

2. perc: A fehéroroszok egyetlen csatára, Mateja Kezman is saját térfele közepén védekezik.

1. perc: A Barcelona kezdte a játékot szakadó esőben.

20:38 - A BATE Boriszov-Barcelona mérkőzést részletes felállással is követheted nálunk.

20:34 - Itt követheted Livescore oldalunkon az összes mai Bajnokok Ligája mérkőzést.

20:32 - "Nem először szerepelnek a BL-ben, ezért nem nevezhetjük őket tapasztalatlannak. Olyan csapattal nézünk szembe, amely hozzászokott a győzelemhez, és jó néhány meglepetést okoztak az elmúlt években. Fizikailag nagyon erősek, ezért támadásban nagyon türelmesen kell játszanunk, hogy megtaláljuk azokat a területeket, ahol föléjük tudunk kerekedni" - mondta Josep Guardiola, a vendégek mestere a találkozó előtt.