Bundesliga

A Bayern egy félidő alatt lerendezte a Leverkusent

A Bayern München nagyon simán, 3-0-ra verte a Bayer Leverkusent a német labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának szombati rangadóján. A bajorok már húsz perc után 2-0-ra vezettek, a Leverkusen a második félidőben leeresztő ellenféllel sem tudta felvenni a versenyt. A végeredményt az egy hónap után visszatérő Arjen Robben állította be.

Daniel van Buyten (balra) szabadrúgása mindent eldöntött

A Bayern München gyorsan bedarálta a Leverkusent, az 5. percben Franck Ribéry iramodott meg a bal szélen, beadására Thomas Müller érkezett, aki közelről passzolt a hálóba (1-0). A vendégcsapat szóhoz is alig jutott, a hazaiak ellenben parádéztak, a 19. percben Daniel van Buyten lapos szabadrúgásgóljával már kettővel vezetett a Bayern (2-0). A félidő vége előtt egy sarokrúgást követően Ribéry bombázott kapura, a labda egy védőn megpattanva alig kerülte el a felső lécet. A Bayern úgy is nagy fölényben volt, hogy igazából nem hozták ki a maximumot magukból a játékosok, míg a másik oldalon Manuel Neuernek csak egy-két beívelésnél volt dolga az első 45 percben.

Az 52. percben a bajorok kapusa is vetődhetett egyet, Gonzalo Castro középre tartó lövésénél. Helyzetből nem volt sok a második félidőben, a bajorok leeresztettek a kétgólos vezetés tudatában, a 75. perc környékén kezdtek ismét mozgolódni, van Buyeten fejese súrolta a kapufát, majd Schweinsteiger szabadrúgása csavarodott el kevéssel a jobb kapufa mellett. Timoscsuk nagy gólt rúgott, de szabálytalanság előzte meg, és Ribéry buktatásánál tévesen jelzett lest a partjelző, tizenegyesnek kellett volna következnie.

Az utolsó percben a visszatérő Arjen Robben egy kiugratás után az ötös jobb sarkáról kilőtte a jobb felső sarkot (3-0). Simán nyert a Bayern München, a Leverkusen pedig sorozatban harmadszor kapott ki (a Chelsea-től a Bl-ben majd a Kölntől a Bundesligában).