Négy gólt és két piros lapot kapott a Liverpool

A Tottenham Hotspur 4-0-ra győzött a Liverpool ellen a Premier League 5. fordulójának rangadóján. Harry Redknapp csapata az első percektől fölényben játszott, míg a Liverpool értékelhető helyzet nélkül fejezte be a találkozót, ráadásul kettős emberhátrányban.

Luka Modric bombája alapozta meg a Tottenham sikerét

A Tottenham az első percektől kezdve nyomás alá helyezte a Liverpool kapuját, a Spurs játéka a nyomát sem mutatta a manchesteri alakulatok elleni kilátástalanságnak, szervezetten, okosan futballozott Harry Redknapp csapata. A fölény a 7. percben góllá érett, Luka Modric 17 méterről gyönyörűen tekert a bal felső sarokba (1-0).

A Liverpool nem tudott újítani, sőt Charlie Adam buta szabálytalansága miatt korán, a 28. percben emberhátrányba került. A jobb szélen nagyon sebezhetőnek tűntek a vendégek, amit Gareth Bale próbált kihasználni. A Vörösöknek az első félidőben helyzetük sem volt, egy lesgólt tudtak felmutatni, Suárez találatát jogosan érvénytelenítette a bíró a 19. percben.

A Liverpool játéka a második félidőben sem javult, Friedel unatkozott kapujában. Suárez ugyan a 62. percben jó helyről rúghatott szabadrúgást, de fölé csavarta.

A 63. Martin Skretel is begyűjtötte második sárga lapját, a Tottenham pedig könyörtelenül kihasználta az "adu ászt", előbb Defoe-t indította van der Vaart, aki Enrique mellett 15 méterről a bal alsóba helyezett (2-0), majd két perccel később Adebayor begyűjtött egy Reináról kipattanó labdát, finoman átemelte a kapus fölött, majd az üres kapuba passzolt (3-0).

A Vörösök védelme amennyire tudott, összezárt, de nem tudta megmenteni a csapatot a teljes megsemmisüléstől, a kegyelemdöfést Adebayor adta meg a hosszabbításban (4-0). A Tottenham megérdemelten győzött a mentálisan teljesen összezuhant Liverpool ellen. Kenny Dalglish együttesének sorsát megpecsételte Charlie Adam kiállítása, de az is jelzésértékű, hogy előtte is csupán Suárez lesgóljánál tudtak helyzetet kialakítani Friedel kapuja előtt.