Komolyabb ellenállás nélkül nyert a Bayern a Schalke otthonában

A vendég Bayern München 2-0-ra győzött a Schalke 04 ellen a német labdarúgó-bajnokság 6. körének vasárnapi zárómérkőzésén. A hazai csapat csak az első félidőben volt ellenfele a bajoroknak, akik akár nagyobb különbséggel is behúzhatták volna a rangadót.

A másodosztályból érkezett Nils Petersen második gólját szerezte az idényben

A rangadót Manuel Neuer személye tette még pikánsabbá, a válogatott egyese a nyáron szerződött a bajorokhoz a Schalkétől, most először tért vissza nevelőegyesületéhez ellenfélként. A vendégeknél nem szerepelt a sérült Arjen Robben, Mario Gomez és Daniel van Buyten, de nélkülük is sima sikert aratott Jupp Heynckes együttese.

Az első félidőben a Schalke még ellenfele volt a Bayernnek, noha a 22. percben Nils Petersen vezetéshez juttatta a bőrnadrágosokat: Ribéry ugratta ki Petersent, aki előbb Fahrmannba lőtt, a kipattanónál aztán nem hibázott (0-1).

A második játékrészben már nem fejtett ki komoly ellenállást a hazai csapat, már csak az volt a kérdés, hogy mikor biztosítja be győzelmét a müncheni alakulat. Erre a 75. percben került sor, Papadopulosz eladott labdáját Thomas Müller közelről helyezte a hálóba (0-2).

A királykékeknél az első félidőben Klaas-Jan Huntelaar veszélyeztette két percen belül a volt csapattárs kapuját, de mindkétszer mellélőtt. A második felvonásban Christian Fuchs lövése volt az egyetlen feljegyezhető momentum a házigazdák részéről.

A Schalke zsinórban másodszor kapott ki a Bundesligában, a Bayern sorozatban ötödször hagyta el győztesen a játékteret.