Bundesliga

Tíz emberrel szerzett pontot a Werder Nürnbergben

A vendég Werder Bremen a 73 percet emberhátrányban játszva pontot szerzett a Nürnberg ellen a Bundesliga hatodik fordulójának szombati mérkőzésén. Nürnbergre óriási vihar szakadt a félidőben, ezért a második játékrész késve kezdődött el. A brémaiak a döntetlennel átvették a vezetést a tabellán.

Az ág is húzta a vendégeket az EasyCredit Stadionban, előbb a hatodik percben le kellett cserélni a védő Papasztathopouloszt sérülés miatt, majd a 17. percben Tim Wiese (a tizenhatoson kívül) elkaszálta az egyedül a kapura törő Eiglert, a bíró piros lapot mutatott fel. Ennek ellenére a korán emberhátrányba került Werder Ekici révén a 24. percben megszerezte a vezetést (0-1). A Nürnberg "csak" a 62. percben tudott egyenlíteni egy szöglet után Wollscheid fejesével (1-1). Több gól már nem született, a hősiesen védekező Werder pontot mentett tíz emberrel a Nürnberg otthonában, és átvette a vezetést a tabellán.

Bundesliga, 6. forduló:
1. FC Nürnberg-Werder Bremen 1-1 (0-1)
Gólszerző: Wollscheid (62.), illetve Ekici (24.)
Piris lap: Wiese (17. - Werder)

Bayer Leverkusen-1. FC Köln 1-4 (0-1)
Gólszerző: Rolfes (70.), illetve Novakovics (44.), Podolski (46, 54.), Jajalo (90+4.)
Piros lap: Schürrle (90+1. - Leverkusen)
Hamburger SV-Borussia Mönchengladbach 0-1 (0-0)
Gólszerző: De Camargo (66.)
1899 Hoffenheim-VfL Wolfsburg 3-1 (2-0)
Gólszerző: Babel (20.), Firmino (24., 85.), illetve Dejagah (64.)
Piros lap: Hitz (80. - Wolfsburg)
Hertha BSC-FC Augsburg 2-2 (0-1)
Gólszerző: Lell (46.), Torun (57.), illetve Hosogai (20.), Callsen-Bracker (64.)
Piros lap: Langkamp (86. -Hertha)