Kétszer vezetett, mégis kikapott Blackburnben az Arsenal

Fordulatos mérkőzésen 4-3-as vereséget szenvedett a hétvége előtt sereghajtó Blackburn otthonában az Arsenal a Premier League 5. fordulójának szombati játéknapján. Az Ágyúsok 1-0-ra, majd 2-1-re is vezettek, de a halványan kezdő, majd első egyenlítő gólja után feltámadó Rovers Yakubu vezérletével két vállra fektette Arsene Wenger együttesét, amelyben Song és Koscielny is öngólt szerzett.

Steve Kean menedzser gratulál a duplázó Yakubunak

Aaron Ramsey felépült bokasérüléséből, Arsene Wenger pedig egyből a kezdőben szerepeltette a walesi középpályást. Az Ágyúsok már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, fölényük már a 10. percben góllá érett: Song indította Gervinhót, aki jobbról, nyolc méterről állítgatás nélkül kilőtte a hosszú alsót (0-1). Ez volt az eltiltása után visszatért elefántcsontparti támadó első gólja tétmérkőzésen az Arsenal színeiben. A gól után még nagyobb fokozatra kapcsolt az Arsenal az egyre jobban eleredő esőben, saját kapuja elő szögezve a Blackburnt, de az előny megduplázása helyett a semmiből egyenlített a Rovers: a 25. percben Hoilett ugratta ki remekül az új igazolás Yakubut, aki balról, 15 méterről vette célba a jobb alsót, Szczesny mellett becsorgott a kapuba (1-1).

A gól meghozta a hazaiak önbizalmát, de az Arsenal sem eresztett le, Arteta látványos góllal szerezte vissza a vezetést: a 34. percben Ramsey jobbról érkező labdáját 13 méterről bombázta a léc alá (1-2), az Evertontől leigazolt spanyol is feljegyezhette elő találatát új klubjánál. Az Arsenalt Gervinho önzősége fosztotta meg az újabb góltól, egy perccel a vége előtt a lövést választotta, pedig tőle egy-két méterre van Persie tiszta helyzetben tüzelhetett volna kapura.

A remek első félidő utána második felvonás sem volt unalmas, az 50. percben Alex Song szerencsétlen öngóljával ismét kiegyenlített Steve Kean gárdája: Rochina jobb oldali szabadrúgása után továbbfejelték a labdát, ami Song térdéről pattant be hálóba (2-2). De korántsem ez volt az utolsó gól a mérkőzésen, tíz perc sem telt bele, és fordított a Rovers: egy szöglet után Nzonzi passzolta vissza a szélről középre a labdát, Yakubunak cak a hálóba kellett segítenie (3-2). A visszajátszás alapján kiderült, hogy a nigériai csatár lesen állt, de a játékvezető gólt ítélt. Újabb tíz perc múlva újabb gólnak tapsolhatott az Ewood Park közönsége, egy labdaszerzés után Olsson iramodott meg a jobb szélen, beadását Koscielny tisztázás helyett saját kapujába tessékelte (4-2).

Az Arsenal folyamatosan támadott, és hat perccel a vége előtt a cserként beálló Samah szépített, van Persie beadását bólintotta a kapuba (4-3). A hátralévő percekben óriási nyomás alatt volt Paul Robinson kapuja, de Mertesacker, van Persie és Samah is elpuskázta a lehetőséget.

Három pontért utazott Blackburnbe az Arsenal, de pont nélkül utazik vissza a fővárosba. Arsene Wenger együttese. A Roverst a szerencse is segítette Yakubu lesgóljánál, de csupán erre nem foghatják a vendégek a vereséget, a londoniak az első félidőben mutatott biztató játék után fokozatosan összeomlottak a második játékrészben, és az egy héttel ezelőtti ígéretes "újrakezdés" (1-0 a Swansea ellen) után ismét lejtőre kerültek.

Premier League, 5. forduló:
BLACKBURN-ARSENAL 4-3 (1-2)
Blackburn, Ewood Park, v: Andre Marriner.
Blackburn: Robinson - Salgado (Petrovics, 18.), Dann, Samba, Givet - Hoilett, Nzonzi, Lowe, Rochina (Olsson, 56.) - Formica (Vukcsevics, 65.), Yakubu. Menedzser: Steve Kean. Cserepad: Bunn, Olsson, Grella, Petrovics, Vukcsevics, Roberts, Hanley.
Arsenal: Szczesny - Sagna (Djourou, 53.), Mertesacker, Koscielny, Santos - Song (Samah, 76.), Arsavin (Walcott, 65.), Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie. Menedzser: Arsene Wenger. Cserepad: Fabianski, Walcott, Djourou, Gibbs, Samah, Benajun, Coquelin.
Gólszerző: Yakubu (25., 59.), Song (50. - öngól), Koscielny (69. - öngól), illetve Gervinho (10.), Arteta (34.), Samah (85.)
Sárga lap: Dann (67.), Olsson (70.), illetve Djourou (57.)