A Cagliari megleckéztette a Romát az Olimpicóban

A forduló meglepetését okozta a Cagliari, a szardíniai kiscsapat 2-1-re nyert az AS Roma ellen a Stadio Olimpicóban a Serie A 2., "nyitó" fordulójának vasárnapi játéknapján. Luis Enrique együttese ötlettelenül futballozott, míg a piros-kékek kevés lehetőségüket maximálian kihasználva három ponttal térhetnek haza a fővárosból.

Hazai pályán botlott a Roma a Cagliari ellen

AS Roma-Cagliari Jó tíz percig eseménytelenül teltek a percek a ragyogó napsütésben az Olimpicóban, aztán a 12. percben Nené vette célba Stekelenburg kapuját, a Cagliari brazilja a tizenhatos jobb sarkától jócskán a kapu mellé durrantott. A Roma a 35. percben keveredett említésre méltóan Agazzi ketrece elé, Pjanic lövése kipattant a kapusról, az ismétlést Osvaldo lesről küldte el. Pár perccel később Bojan Krkic bombázott, Agazzi öklözve hárított. A 43. percben még Ribeiro próbálkozását fogta Stekelenburg, unalmasan telt el az első félidő.

A második játékrészben az utolsó félórában pörögtek fel az esmények, a 63. percben csak a kapus esett a hálóba, a labda nem, Agazzi védett nagyot Boriello közeli lövésénél. Öt perccel később vezetést szerzett a vendégcsapat: José Angel Continak fejelte Cossu beadását, aki az ajándéklabdával középről  a jobb alsóba célzott ( 0-1). A Sporting Gijóntól érkezett fiatal védőnek nagyon rosszul sikerült a bemutatkozása, a 69. percben kiállítatta magát egy felesleges szabálytalansággal.

A 81. percben jó szögből rúghatott szabadrúgást Totti, de elrontotta, a másik oldalon Cossu tekerte kevéssel fölé a labdát. Nem tudott egyenlíteni a Roma, sőt a Cagliari megduplázta előnyét: Musztafa El Kabir senkitől sem zavartatva iramodott meg a jobb szélen és lőtte ki a hosszú alsót (0-2). De Rossi az utolsó pillanatokban szépített, Totti szabadrúgása után kotorta be a hálóba a kapusról kipattanó labdát (1-2).

A szardíniaiak kis szerencsével, és fegyelmezett játékkal, kevés lehetőségüket kihasználva, a forduló meglepetését okozva elhozták a három pontot Romából. A Roma ugyan sokáig uralta a játékot, de akadoztak támadásik, Luis Enriquének bőven lesz munkája a közeljövőben, a Farkasok még közel sem mutatják kiforrott, egységes csapat képét.

Serie A, 2. forduló:
AS Roma-Cagliari 1-0 (0-0)
Gólszerző: Conti (68.), El Kabir (90+3.) illetve De Rossi (90+6.)
Chievo Verona-Novara 2-2 (2-1)
Gólszerző: Pellissier (5.), Théréau (24.), illetve F. Marianini (27.), Paci (86.)
Fiorentina-Bologna 2-0 (1-0)
Gólszerző: Gilardino (20.), Cerci (47.)
Genoa-Atalanta 2-2 (1-2)
Gólszerző: Miguel Veloso (6.), Mesto (55.), illetve M. Moralez (8., 43.)
Lecce-Udinese 0-2 (0-2)
Gólszerző: Basta (2.), Di Natale (16.)

Juventus-Parma 4-1 (1-0)
Gólszerző: Vidal (73.), Marchisio (83.), illetve Giovinco (90. - 11-esből)