Atlétikai vb

Merritt parádés idővel jutott tovább, Pistorius is elődöntős

• MTI/VNA

A világ idei legjobb eredményével jutott tovább a 400 méteres síkfutás előfutamából LaShawn Merritt.

A tegui világbajnokság második napjának délelőtti programjában az amerikai 400-as futó, LaShawn Merritt teljesítményét várták a szakértők a leginkább. Az olimpiai és világbajnok amerikai futónak ugyanis a közelmúltban járt le a doppingvétség miatti eltiltása, így senki sem tudta, milyen formában van. Az előfutamokban aztán Merritt 44,35-el a világ idei legjobb eredményével győzött, így jelezte, hogy a sérült Jeremy Wariner távollétében ő a szám legfőbb esélyese.

Az öt előfutam közül az utolsóban kapott szerepet a nemrégiben Budapesten is futó dél-afrikai Oscar Pistorius, aki 45,39-el a harmadik helyen végzett és így szintén bejutott a szám elődöntőjébe. A 24 éves sportolót - aki előtt még sohasem versenyzett a vb-n amputáción átesett atléta - a 4x400 méteres váltó tagjaként is nevezte hazája szövetsége. Világbajnoki részvételét a négyszeres paralimpiai bajnok a júniusi teljesítményével harcolta ki, amikor is az olaszországi Lignanóban rendezett nemzetközi versenyen 45.07 másodperc alatt ért célba.