Bajnokok Ligája
A csoport | B csoport |
1. Bayern München |
1. Inter |
2. Villarreal |
2. CSZKA Moszkva |
3. Manchester City |
3. Lille |
4. Napoli |
4. Trabzonsor |
C csoport | D csoport |
1. Manchester United |
1. Real Madrid |
2. Benfica |
2. Lyon |
3. Basel |
3. Ajax |
4. Otelul Galati |
4. Dinamo Zagreb |
E csoport | F csoport |
1. Chelsea |
1. Arsenal |
2. Valencia | 2. Marseille |
3. Leverkusen |
3. Olimpiakosz |
4. Genk |
4. Dortmund |
G csoport | H csoport |
1. Porto |
1. Barcelona |
2. Sahtar Donyeck |
2. Milan |
3. Zenit |
3. BATE Boriszov |
4. APOEL |
4. Viktoria Plzen |
Utolsóként a német bajnok Dortmundot húzta ki Lothar Matthäus, amely az F csoportba került az Arsenal, a Marseille és az Olimpiakosz mellé.
A Trabzonspor a B csoportba került az Inter, a CSZKA Moszkva és a Lille mellé.
Köteles László és Tőzsér Dániel csapata, a Genk a Chelsea, a Valencia és a Leverkusen ellenfele lesz az E csopotban.
A Barcelona és a Milan mellé a BATE után a Viktoria Plzen került a H csoportba.
Következett a Dinamo Zagreb, amely a Real Madrid, a Lyon és az Ajax mellé került a D csoportba.
A román bajnok Otelul Galati lesz a Manchester United, a Benfica és a Basel ellenfele a C csoportban.
Az APOEL a Portóhoz, a Sahtarhoz és a Zenithet csatlakozott a G csoportban.
Az olasz bronzérmes Napolit húzta ki először Matthäus, amely a Bayern München, a Villarreal és a Manchester City ellenfele lesz az A csoportban.
A korábbi magyar szövetségi kapitány, Lothar Matthäus fogja kisorsolni az utolsó kalap tagjait, és elmondta, hogy az orvosoknak nagy szerepe volt abban, hogy hosszú pályafutása során végig a csúcson tudott játszani.
A BATE Boriszov lett a Barcelona és a Milan mellett a H csoport harmadik tagja, azaz a két óriás egy könnyebb ellenfelet kapott.
A svájci Basel a Manchester United és a Benfica mellé csatlakozott a C csoportban.
A Leverkusen a Chelsea és a Valencia ellenfele lesz az E csoportban.
A Manchester City következett, amely a nemzetbeli ütközések és közvetítési szempontok miatt csak az A csoportba kerülhetett a Bayern München és a Villarreal mellé.
Az Olimpiakosz az F csoportba került az Arsenal és a Marseille mellé.
Az Ajax következett, és a Real Madrid és a Lyon mellé csatlakozott a D csoportban.
A Zenit a Porto és a Sahtar Donyeck ellenfele lesz a G csoportban.
A Lille került ki elsőként a kalapból, és az Inter valamint a CSZKA Moszkva mellé került a B csoportba.
Ruud Gullit érkezett Bobby Charlton helyére, hogy a harmadik kalap csapatait kisorsolja.
A második kalapból utolsóként a CSZKA Moszkva került besorolásra, a B csoportba az Inter mellé.
A Villarreal volt soron, és a Bayern Münchenhez csatlakozott az A csoportban.
Alakul a lehető legerősebb csoport, a Milan a Barcelona mellé került a H csoportba.
A Sahtar Donyeck lesz a Porto egyik ellenfele.
A Valencia következett, amely a Chelsea mellé, az E csoportba kapott besorolást.
Az Olympique Marseille az Arsenalhoz csatlakozott az F csoportban.
A Manchester United első ellenfele a Benfica lesz a C csoportban.
Sir Bobby a Lyont húzta ki először, amely a Real Madrid mellé került a D csoportba.
Sir Bobby Charlton érkezett, hogy a második kalap csapatait besorolja, és arról beszélt, hogy érzelmileg nagyon sokat jelentett neki és csapattársainak, hogy a müncheni tragédiát követően újjá tudták építeni a a Manchester Unitedot, és 1968-ban megnyerték a BL-t.
Figo utolsóként az Arsenalt húzta ki - ez azt mutatja, hogy eddig minden rendben -, amely így az F csoportban várja az ellenfeleit.
Az Inter kapta meg a B csoportot, a címvédő Barcelona pedig a H jelű négyesből kell, hogy továbbjusson.
A Chelsea az E, a Bayern München az A csoport első tagja.
A Real Madrid a D jelű kvartett legerősebb csapata lesz.
A Porto szintén az első kalapban kapott helyet, és a G csoportba került.
Az első kihúzott csapat a Manchester United, amely a C csoportban várja maga mellé az ellenfeleket.
A sárga pólóban és szürke kockás rövidnadrágban érkezett Carles Puyol, a sorsolásban segédkező Luis Figo és az UEFA illetékeseinek köszöntése után megkezdődött a sorsolás.
Bajnokok Ligája
1. kalap: |
Barcelona, Manchester United, Chelsea, Bayern München, Arsenal, Real Madrid, Porto, Inter |
2. kalap: |
Milan, Lyon, Sahtar Donyeck, Valencia, Benfica, Villarreal, CSZKA Moszkva, Marseille |
3. kalap: |
Zenit, Ajax, Leverkusen, Olimpiakosz, Manchester City, Lille, Basel, BATE Boriszov |
4. kalap: |
Dortmund, Napoli, Dinamo Zagreb, APOEL, Trabzonspor, Genk, Plzen, Otelul Galati |