Kajak-kenu vb

A szegedi vébé összes eredménye

megosztom

Befejeződött az idei év legfontosabb hazai sporteseménye, a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság. Magyarország hat arany-, egy ezüst-, és három bronzéremmel, az éremtáblázat második helyén zárta a versenyt, ezen kívül csapatunk a 18 megszerezhető londoni kvótából tizennégyet gyűjtött be. Alább a világbajnokság összes eredményét tekinthetitek meg.

A MOL kajak-kenu világbajnokság összes eredménye
PÉNTEK
Férfiak:
1000 m:

K-1
1. Adam Van Koeverden (Kanada) 3:36.194 p
2. Anders Gustafsson (Svédország) 3:39.488
3. Eirik Veraas Larsen (Norvégia) 3:39.818
...13. (a B döntőben 4.) DOMBVÁRI BENCE

C-1
1. VAJDA ATTILA 4:04.749
2. David Cal (Spanyolország) 4:06.045
3. Vagyim Menkov (Üzbegisztán) 4:08.151

K-2
1. Peter Gelle, Erik Vlcek (Szlovákia) 3:20.626
2. Markus Oscarsson, Henrik Nilsson (Svédország) 3:21.478
3. Vitalij Jurcsenko, Vaszilij Pogreban (Oroszország) 3:21.544
...6. DOMBI RUDOLF, KÖKÉNY ROLAND 3:22.588

C-4
1. Fehéroroszország 3:26.703
2. Románia 3:28.071
3. MAGYARORSZÁG (Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Vasbányai Henrik, Németh Szabolcs) 3:28.113

500 m:

C-2
1. Liviu-Alexandru Dumitrescu-Lazar, Victor Mihalachi (Románia) 1:45.524 p
2. Szerhij Bezuglij, Makszim Prokopenko (Azerbajdzsán) 1:46.178
3. Peter Kretschmer, Kurt Kuschela (Németország) 1:46.802
...9. KOZMANN GYÖRGY, KORISÁNSZKY PÉTER 1:50.258
Nők:
1000 m:

K-1
1. CSIPES TAMARA 4:11.388
2. Krisztina Zur (Egyesült Államok) 4:13.470
3. Naomi Flood (Ausztrália) 4:14.124

K-2
1. Anne Knorr, Debora Niche (Németország) 3:50.614
2. Faldum Bereniké, Daniela Nedeva (Bulgária) 3:50.950
3. MEDVECZKY ERIKA, SARUDI ALÍZ 3:53.416

500 m:

K-4
1. MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, KOVÁCS KATALIN, BENEDEK DALMA) 1:36.339
2. Németország 1:37.521
3. Fehéroroszország 1:37.887
SZOMBAT
Férfiak:
500 m:

K-1
1. Marek Twardowski (Lengyelország) 1:36.688 p
2. Pavel Medvegyev (Fehéroroszország) 1:37.174
3. Jurij Posztrigaj (Oroszország) 1:38.404
...8. KUGLER ATTILA 1:40.564

K-2
1. TÓTH DÁVID, KULIFAI TAMÁS 1:28.134
2. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litvánia) 1:28.524
3. Dawid Putto, Denis Ambroziak (Lengyelország) 1:28.848

C-1
1. Vlagyimir Fedoszenko (Oroszország) 1:46.647
2. Gyenyisz Harazsa (Fehéroroszország) 1:46.827
3. Alekszandr Makszimcsuk (Ukrajna) 1:47.679
...8. KORISÁNSZKY DÁVID 1:50.535

1000 m:

C-2
1. Tomasz Wylenzek, Stefan Holtz (Németország) 3:42.643
2. Szerhij Bezuglij, Makszim Prokopenko (Azerbajdzsán) 3:43.525
3. Liviu-Alexandru Dumitrescu-Lazar, Victor Mihalachi (Románia) 3:43.837
A Széles Gábor, Nagy Péter duó kiesett a középfutamban.

K-4
1. Németország 2:47.734
2. Ausztrália 2:48.724
3. Oroszország 2:49.516
...7. MAGYARORSZÁG (KAMMERER ZOLTÁN, VERECKEI ÁKOS, KUCSERA GÁBOR, BOROS GERGELY) 2:50.506

Nők:
500 m:

K-1
1. Nicole Reinhardt (Németország) 1:47.066
2. KOZÁK DANUTA 1:47.396
3. Inna Oszipenko-Radomska (Ukrajna) 1:48.668

K-2
1. Yvonne Schuring, Viktoria Schwarz (Ausztria) 1:37.071
2. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország) 1:37.275
3. Beata Mikolajczyk, Aneta Konieczna (Lengyelország) 1:37.803
4. CSIPES TAMARA, KOVÁCS KATALIN 1:39.099

C-2
1. Laurence Vincent-Lapointe, Mallorie Nicholson (Kanada) 2:01.028
2. Anasztaszja Ganyina, Natalja Maraszanova (Oroszország) 2:03.440
3. TAKÁCS KINCSŐ, BARAVICS GYÖNGYVÉR 2:08.534
VASÁRNAP
5000 m:
Férfi K-1
1. Max Hoff (Németország) 19:51.200 p
2. Aleh Jurenyija (Fehéroroszország) 20:07.952
3. Maximilian Benassi (Olaszország) 20:11.936
...9. PAUMAN DÁNIEL 20:54.248

Férfi C-1
1. Mihajlo Kosman (Ukrajna) 23:23.823 p
2. Lukas Koranda (Csehország) 23:24.987
3. Jose Luis Bouza (Spanyolország) 23:55.173
...9. VARGA DÁVID 24:43.215

Női K-1
1. CSIPES TAMARA 22:19.816
2. Lani Belcher (Nagy-Britannia) 22:26.572
3. Marina Paltaran (Fehéroroszország) 22:37.294
200 m
Férfiak:
K-1
1. Piotr Siemionowski (Lengyelország) 34.770 mp
2. Edward Mckeever (Nagy-Britannia) 34.986
3. Ronald Rauhe (Németország) 35.118
...8. MOLNÁR PÉTER 35.844

K-2
1. Arnaud Hybois, Sebastien Jouve (Franciaország) 31.940
2. Liam Heath, Jonathan Schofield (Nagy-Britannia) 32.156
3. Raman Pjatrusenka, Vagyim Pjatrusenka (Fehéroroszország) 32.390
...7. SÍK MÁRTON, BEÉ ISTVÁN 32.582

C-1
1. Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán) 39.339
2. Ivan Stil (Oroszország) 39.573
3. Alfonso Benavides (Spanyolország) 39.687
...14. (a B döntőben 5.) BOZSIK ATTILA

C-2
1. Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis (Litvánia) 37.101
2. Victor Melantyev, Nyikolaj Lipkin (Oroszország) 37.413
3. Dmitrij Rabcsanka, Alekszandr Vocseckij (Fehéroroszország) 37.599
...5. HORVÁTH GÁBOR, FOLTÁN LÁSZLÓ 38.223
Nők:
K-1
1. Lisa Carrington (Új-Zéland) 39.998
2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország) 40.472
3. Inna Oszipenko-Radomska (Ukrajna) 40.670
...9. PAKSY TÍMEA 42.404

K-2
KOVÁCS KATALIN, KOZÁK DANUTA 37.667
2. Karolina Naja, Magdalena Krukowska (Lengyelország) 38.165
3. Hannah Davis, Joanne Brigden-Jones (Ausztrália) 38.369

C-1
1. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada) 48.876
2. Marija Kazakova (Oroszország) 50.166
3. Stanilia Stamenova (Bulgária) 51.192
...6. TAKÁCS KINCSŐ 52.536
4x200 m-es váltók:
Férfi K-1
1. Spanyolország 2:24.891
2. Oroszország 2:25.701
3. Dánia 2:25.821
...8. MAGYARORSZÁG (DUDÁS MIKLÓS, GYETYÁNOS GERGELY, TÓTKA SÁNDOR, KADLER VIKTOR) 2:29.037
Férfi C-1
1. Oroszország 2:46.955
2. Azerbajdzsán 2:48.341
3. Németország 2:48.473
...6. MAGYARORSZÁG (BOZSIK ATTILA, FOLTÁN LÁSZLÓ, LANTOS ÁDÁM, HORVÁTH GÁBOR) 2:51.263
Női K-1
1. Németország 2:49.541
2. Oroszország 2:50.27
3. Lengyelország 2:50.951
4. MAGYARORSZÁG (KOVÁCS KATALIN, KOZÁK DANUTA, VAD NINETTA, PAKSY TÍMEA) 2:51.935
Éremtáblázat
Helyezés Ország Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Összesen
1 Németország 6 2 3 11
2 Magyarország 6 1 3 10
3 Kanada 3 - - 3
4 Oroszország 2 6 3 11
5 Lengyelország 2 2 3 7
6 Fehéroroszország 1 3 4 8
7 Azerbajdzsán 1 3 - 4
8 Spanyolország 1 1 2 4
9 Románia 1 1 1 3
10 Litvánia 1 1 - 2
11 Ukrajna 1 - 3 4
12 Ausztria 1 - - 1
12 Franciaország 1 - - 1
14 Új-Zéland 1 - - 1
14 Szlovákia 1 - - 1
16 Nagy-Britannia - 3 - 3
17 Svédország - 2 - 2
18 Ausztrália - 1 2 3
19 Bulgária - 1 1 2
20 Csehország - 1 - 1
20 Egyesült Államok - 1 - 1
22 Dánia - - 1 1
22 Olaszország - - 1 1
22 Norvégia - - 1 1
22 Üzbegisztán - - 1 1
megosztom