Magyar válogatott

Többet vártam Izlandtól, de rátapintottunk a gyenge pontjaikra - Egervári

A magyar és az izlandi válogatott szövetségi kapitányai a két csapat barátságos mérkőzése után értékelték a látottakat.

Ólafur Johanesson: "Nem is tudom, mit mondjak. Az első félidőben jól játszottunk, de kaptunk két gólt, míg a második félidőben már a játékunk is visszaesett. A szünetben az 1-0-s eredmény jó lett volna, de az utolsó percben kaptunk még egyet. A 4-0 talán túlzó eredmény, de akár még többet is kaphattunk volna. Hátul többször is elvesztettük a labdát, ezekből két gólt is kaptunk. Kevés helyzetünk volt, nem játszottunk jól. Nem emlékszem pontosan a korábbi egymás elleni mérkőzéseinkre, de az biztos, hogy ma többet próbáltunk játszani, de sok labdát vesztettünk. A magyar csapat jó támadófutballt játszott, de ez nem volt meglepő, egy jó csapatról beszélünk."

Egervári Sándor: "Természetesen örülök az eredménynek, és az időnként mutatott játékkal is elégedett lehetek. Különösen annak fényében, hogy vannak játékosaim, akik még csak a felkészülésen vannak túl mérkőzés nélkül. A védelemben Varga József szinte újonc volt, de ő és Korcsmár Zsolt is jó teljesítményt nyújtott. Minden mérkőzésünket komolyan kell vennünk, az, hogy ez a fölényes győzelem mennyit ér, élesben fog kiderülni az őszi mérkőzéseinken. Voltak elemek, amik nem tetszettek, de ezek komolyabb elemzést igényelnek. Az első félidőben sokszor volt üres hely, mivel ott jó váltásokat csinált az ellenfelünk, később ezt tudtuk stabilizálni. Juhász Rolandot azért küldtem pályára, mert nem csak a svédek elleni mérkőzésre kell készülnünk, hanem a moldávok és a finnek ellen is. Izland korábban jó eredményeket ért el, kicsit többet vártam tőlük, de mi most jól tapintottunk rá a gyenge pontjaikra. Tehetséges fiatal kapusaink vannak, akiknek van tapasztalatuk, Bogdán Ádámra és Gulácsi Péterre gondolok. A jövőben ők nagy harcot fignak vívni a válogatottbeli helyért, de most még meccsrutin híján vannak, úgyhogy egyelőre rutinosabb kapusokra számítok a tétmérkőzéseken. Korcsmárral nagyon elégedett vagyok, különösen, hogy az első mérkőzése volt a válogatottban. Látszott rajta, hogy a norvég bajnokságban rendszeresen játszik."