Sportlövő Eb

Nem lesz magyar gyorstüzelő pisztolyos az olimpián

A legjobb magyar Pálinkás Lajos lett a férfi gyorstüzelő pisztolyosok versenyében, ám az ő tizedik helye sem volt elég az olimpiai kvótaszerzéshez a belgrádi sportlövő Európa-bajnokságon.

Pálinkás szerdai 286 körös teljesítményéhez 289-et tett hozzá hétfőn, így 575 körrel zárta az alapversenyt, melyben legalább 580-at kellett volna elérnie a hatos döntőbe jutáshoz.

A viadal honlapja szerint Jambrik István 562 körrel a 31., Takács Tibor pedig 553-mal a 40. helyen végzett.

Mivel ez az egyetlen szám, melyben az Eb volt az utolsó kvótaszerző viadal a kontinens sportolói számára, biztossá vált, hogy gyorstüzelő pisztolyban nem lesz magyar induló a jövő évi londoni játékokon.

Az Eb utolsó olimpiai száma a férfi skeetlövők versenye lesz csütörtökön és pénteken. A mezőny tagja Bokor Bálint és Somogyi Árpád is.