A Zalaegerszeget is négy góllal tömte ki a Honvéd

Folytatta a négygólos mérkőzések és győzelmek sorozatát a Budapest Honvéd: a kispestiek Zalaegerszegen nyertek 4-0-ra az NB I 4. fordulójának nyitómérkőzésén. Supka Attila együttese továbbra is szárnyal, míg a nullpontos ZTE kispadja inog Csank János alatt.

A 2. percben máris gólhelyzetbe került a ZTE: Stanisavljevic lábáról ugyanakkor rosszul pattant a labda, a szerb-osztrák középpályás középről, tisztán gyakorlatilag belerúgta a földbe, Kemenes Szabolcsnak nem okozott vele gondot. Megpróbálta letámadni ellenfelét a hazai csapat, a 9. percben Meyé bombája a kapu fölött szállt el, de a Honvéd sem húzódott be saját térfelére, a 12. percben Danilo a kapufát találta telibe 14 méterről. Az iram az idő előrehaladtával egyre jobban leült, aztán egy időre egy gól lendített rajta: a 35. percben Danilo hozta helyzetbe a hosszú oldalon Délczeg Gergelyt, aki védhetetlenül vágta a labdát a bal sarokba (0-1).

A 43. percben Kamber egyenlíthetett volna, de pár méterről csúnyán fölé lőtte a labdát, egygólos Honvéd-előnnyel vonultak szünetre a felek.

Az 50. percben egy tizenegyest kért számon a hazai csapat és szurkolótábor Andó-Szabó Sábor játékvezetőn, Kemenes lerántotta Kovácsot, a bíró kifelé mutatott. Az 53. percben Németh Norbert kapásból, bal külsővel 22 méterről tüzelt, kevéssel kerülte el a bal felső sarkot. Megélénkült a mérkőzés, a Honvédnak volt több helyzete, és a 64. percben már két góllal mentek:  Vlaszák felborította Zelenkát, a büntetőt Danilo a kapu közepébe vágta az elvetődő Vlaszák mellett (0-2).

Csank János arca egyre gondterheltebbnek tűnt, a Zalaegerszeg próbált válaszolni, de szépítés helyett újabb gólt kaptak: a 74. percben Hidi órási labdát adott Abassnak, aki spiccel jobbról, éles szögből laposan a kapuba passzolt (0-3).

A Honvéd játékosai nem akartak elmaradni az előző két forduló eredményeitől, a hosszabbításban megszerezték a negyedik gólt is: Danilo passzát Lovric lőtte rá, de elakadt Turcsikban, a kipattanót Hidi jobbal, 16 méterről a bal alsóba bombázta (0-4).

Győzött a Honvéd, a Vasas elleni egy héttel ezelőtti sikerhez hasonlóan négy góllal, és négy forduló után kilenc ponttal áll Supka Attila együttese. Zalaegerszegen továbbra is nulla pontot tudnak felmutatni.

A piros-feketék legutóbbi három mérkőzésükön 12 gólt szereztek és kettőt kaptak, a fővárosiak a vezetést is átvették a tabellán.

NB I, 4. forduló:
ZTE FC-Budapest Honvéd 0-4 (0-1)
Zalaegerszeg, 3286 néző, V: Andó-Szabó
Gólszerző: Délczeg (35.), Danilo (64., 11-esből), Abass (73.), Hidi (91.)
Sárga lap: Bulatovic (9.), Sadeh (21.), Meye (55.), Kovács Ge. (57.), Vlaszák (63.)

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Bulatovic, Kovács Ge., Sadeh (Turcsik, a szünetben) - Stanisavljevic (Turkovs, a szünetben), Hervas (Horváth A., 55.), Kovács Gá., Kamber, Bujor - Meye.

Honvéd: Kemenes - Lovric, Botis, Debreceni, Novák - Tchami (Hidi, 67.), Akassou, Németh N. (Zelenka, 58.), Abass - Danilo, Délczeg (Hajdú, 76.).