Úszó-vb

Phelps megint alázta a mezőnyt 200 pillangón

Michael Phelps kedvenc számában azért odatette magát, az amerikai úszó 200 pillangón ötödször, összesítésben pedig már 23. alkalommal lett a világ legjobbja.

Olimpiai ezüstérmesünk, Cseh László távollétében is volt kiért szurkolnunk a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében, hiszen a hetes pályán ifjúsági olimpiai bajnokunk, Biczó Bence szelte a habokat. A szám nagy favoritja a négyszeres világbajnok és kétszeres olimpiai bajnok Michael Phelps volt, aki a hármas pályáról, az idei világranglistát vezető japán Macuda mellől ugrott be a vízbe. Phelps már az elődöntőben is a legjobb 50 métert úszta, ez most is így volt, sőt még féltávnál is az élen áltt, 13 századdal Macuda előtt.

A japán úszó aztán belehúzott a harmadik ötvenen, így már öt századdal vezetett az utolsó hossz előtt, de Phelps elképesztő utolsó ötvennel mindenkit maga mögött hagyott és ötötdször nyerte meg a szám világbajnoki címét.A Sántics Béla tanítványának számító Biczó Bence első döntőjében nem tudta az idén már megúszott legjobb idejét megúszni, így végül a debreceni országos bajnokságon elért idejétől elmaradva a nyolcadik helyen zárta élete első felnőtt döntőjét.