Úszó-vb

Hosszú Katinka 6. lett 200 vegyesen, a kínai Ye nyert

Női 200 m vegyeses kínai aranyérem született, Hosszú Katinka 6. helyével megszerezte a medencés versenyek első magyar pontját.

Hosszú elődöntős idején javítva a 6., pontszerző helyen végzett 200 vegyesen

Hosszú Katinka az egyes pályán vágott neki a döntőnek, aminek a legnagyobb esélyese az amerikai Ariana Kukors, valamint az ausztrál Stephanie Rice volt. A magyar lány fordult elsőként az első 50 méter végén, világcsúcs részidőn belül.

A háton már második volt Hosszú, majd jött a kritikusnak számító mellúszás, amin visszacsúszott a 6. helyre. Az utolsó távra Kukors fordult elsőként Coutts előtt, de óriási hajrával a kínai Ye nyert. Rice nagy meglepetésre nem került a dobogóra, Hosszú Katinka elődöntős idején javítva 6. lett.

"Mindent kiadtam magamból, ez most ennyire volt elég" - nyilatkozta Hosszú meglehetősen letörten az MTI-nek.