Ferencváros - Diósgyőr 1-1

• Drégelyvári Anna

Az NB I 2. fordulójának vasárnapi játéknapján szakadó esőben, kettős emberhátrányben mentett pontot a Diósgyőr a Ferencváros otthonában. Liban Abdi korán megszerezte a vezetést, majd a DVTK a második félidő közepén egyenlített tíz emberrel. A mérkőzés hajrájában a kilenc emberre fogyatkozott vendégek állták a sarat a zöld-fehérek ellen, akik hiába támadták végig az utolsó félórát, meg kellett elégedniük az egy ponttal.

NB I, 2. forduló:
FERENCVÁROS-DIÓSGYŐR 1-1
Albert Stadion, 6700 néző, vezeti: Miguel Alvaro Garcia (Viszokai L., Farkas B.).
Gólszerző: Abdi (4.), illetve Luqe (68.)
Sárga lap: Andrezinho (66.), illetve Abdouraman (28.), Gallardo (34.), Menougong (58.)
Piros lap: Gallardo (38.), Pál (84.)

Ferencváros: Ranilovic - Fülöp N., Grúz, Otten, Balog Z.- Andrezinho (Somalia, 74.), Maróti (Józsi, 69.), Lisztes (Tóth B., 57.), Junior - Oláh, Abdi. Cserepad: Jova, Csizmadia, Sváb, Józsi, Tóth B., Somália, Félix.
Vezetőedző:  Prukner László.

Diósgyőr: Rados - Vadász, Budovinszky, Gal, Gohér - Gallardo, Abdouraman, Lippai, J. Luque (Dobos, 89.) - Menougong, Seydi. Cserepad: Farkas B., Eperjesi, Bogáti, Dobos, Takács P., Carreno, Pál Sz.
Vezetőedző:  Benczés Miklós.

A Ferencváros korán megszerezte a vezetést a Diósgyőr ellen, Liban Abdi a 4. percben szép akció végén vette be Rados hálóját. Az első félidőben sok szabálytalanság tördelte a játékot, a zöld-fehérek játszottak fölényben, a DVTK alig-alig jutott el Ranilovic kapujáig, ennek ellenére az előnyt nem tudták megduplázni a hazaiak.

A második játékrészben egy kevésbé aktív Ferencvárost láthattunk, talán az Európa Liga-mérkőzések miatti pluszterhelés miatt. A Fradi védelme hiába működött szinte hibátlanul, a 68. percben a vendégek egy szabdrúgásból egyenlítettek, már tíz emberre fogyatkozva, Gallardo kiállítása miatt. Ezt követően beszorította saját kapuja elé az FTC ellenfelét, de hiába, az újabb kiállítás sem nekik kedvezett, Benczés Miklós tanítványai kihúzták újabb kapott gól nélkül.

92. perc: Vége a mérkőzésenk, 1-1 a végredmény, 9 emberrel mentett pontot a Diósgyőr a Ferencváros otthonában.

91. perc: Grúz adott forintos labdát Oláhnak, aki igazított rajta egyet, majd fölé tekert.

90. perc: 2 perc a hosszabbítás.

89. perc: Luque helyén Dobos Attila.

89. perc: Józsi 20 méterről tüzelt, a kapusról kipattant, majd a védők mentettek.

88. perc: Grúztól kapott labdát Somalia, 17 méterről ráfordult, mellé ment.

87. perc: Parázs hajrá elé nézünk, a DVTK teljesen beszorult saját kapuja elé.

86. perc: Junior egy kipattanót félmagasan küldött kapura, hatalmasat védett Rados.

84. perc: Pál Szabolcs páros lábbal csúszott rá Juniorra, egyből piros lapot kapott. Kettős emberelőnyben az FTC!

83. perc: Fülöp Noel jobb oldali beadása elszállt mindenki előtt.

82. perc: Oláh szerzett labdát a tizenhatoson belül, ráfordult és ellőtte, a jobb sarok mellé, nagy helyzet volt.

75. perc: A Fradi nagyon nyom, a vendégcsapat térfelén folyik a játék.

74. perc: Elhasználta utolsó cserelehetőségét is Prukner László, Andrezinhót Somalia váltotta.

73. perc: Abdi 18 méterről elküldött lövése gyenge volt.

71. perc: Tóth Bence 20 méterről a jobb sarok fölé tekert egy szabadrúgást.

69. perc: Maróti le, Józsi be.

68. perc: GÓÓL! A szabadrúgást Luque egyből kapura tűzte, hatalmas erővel, a labda épp Ranilovic előtt pattant meg, de nem tehetett a gólról (1-1).

68. perc: Grúz buktatta Carrenót a kaputól 30 méterre.

66. perc: Andrezinho is besárgult, lökésért.

64. perc: Tóth Bence cselezte át magát több diósgyőrin, majd Abdinak továbbított, aki kapura tűzte, Rados védett.

59. perc: Kettőt is cserél Benczés Miklós: Seydi helyén Pál Szabolcs, Menougong helyett Carreno a friss ember.

58. perc: Menougong kaszálta el Balog Zoltánt, sárga lapot érően.

57. perc: Tóth Bence váltja Lisztest.

53. perc: Gohér Gergő szerzett labdát, Seydinek adott be, de rosszul vette át a labdát a szenegáli-francia támadó. többet csúszkálnak a játékosok. Fordulás után a másik oldalon Junior durrantott jó 30 méterről fölé.

49. perc: Lisztes addig cselezgetett, amíg elvesztette a labdát a kapu előtt.

47. perc: Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A második félidő előtt a tragikus motorbalesetet szenvedett Marinko Kelecsevicsre emlékeztek egyperces gyászszünettel.

A Ferencváros megérdemelten vezet, gólveszélyesebben játszik ellenfelénél, a Diósgyőr az egyelőre hibátlan zöld-fehér védelemnek "köszönhetően" alig-alig jut el Ranilovic kapujáig.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: 1 perc a hosszabbítás.

44. perc: Seydi cselezett volna Otten mellett, sikertelenül. Hibátlanul futballozik a holland védő.

43. perc: Grúz ívelte be a tizenhatos vonaláról a labdát Oláhnak, aki mellel maga elé tette két védő gyűrűjében, de a kapu fölé emelt.

42. perc: Budovinszky veszekszik Radossal, nem értették meg egymást a kapu előterében, de végül a kapus kezében maradt a labda.

40. perc: Lisztes 25 méterről szánta el magát lövésre, 1-2 méterrel ment fölé.

38. perc: Gallardo felrúgta Ottent, megkapta második sárgáját, az első félidő hajrájában emberelőnybe került a Fradi.

35. perc: Andrezinho jó húsz méterről, jobból tüzelt kapura, kevéssel ment a jobb alsó sarok mellé. Előtte Gallardo kezezett a felezővonalnál, sárgát kapott érte.

31. perc:  Fölöp szabályosan szerelte Menougongot, de szabadrúgás következik. Luque lövését a mezőnybe bokszolta Ranilovic, majd Menougong gyönyörűen ollózott a kapuba, de les miatt érvénytelen a találat.

28. perc: Oláh egyedül tört kapura, a kaputól 26-27 méterre állította meg Abdouraman, sárga lap árán. Otten a szabadrúgást a sorfalba lőtte.

27. perc: Lippa kereste Seydit a labdával, Otten tisztázott.

23. perc: Junior végignyargalt a félpályán, Andrezinhónak passzolt, aki a kapussal szemben balra kisodródva hibázott, nem tudta átemelni a labdát Rados fölött, kirúgás következik.

22. perc: Lippai bal oldali szabadrúgása elszállt a kapu mellett-fölött.

20. perc: Lisztes ugratta ki a saját térfeléről Oláh Lórántot, Gal mentett.

19. perc: Rengeteg a pontatlanság, az imént Balog nem tudta átvenni a labdát, bedobás a Diósgyőrnek.

17. perc: A mezőnyben bírkóznak egymással a csapatok, Miquel bíró gyakran fúj sípjába. A Ferencváros védelme egyelőre hibátlanul látja el dolgát, a bekapott gól láthatóan megzavarta a vendégeket.

15. perc: Otten szerelte szépen Gallardót.

12. perc: Lisztes kiugratásáról lemaradt Abdi.

10. perc: Luque bal oldali szabadrúsága elszállt a társak és a kapu fölött.

10. perc: Megérkezett egy újabb szurkolói csoport a vendégszektorba, az új sporttörvény ellen tiltakozik most az egész stadion.

9. perc: Egyelőre sok a szabálytalanság, töredezett a játék.

6. perc: Lisztes gólpasszal ünnepelte visszatérését a Fradiba.

4. perc: GÓÓL! Abdi kényszerítőzött Lisztessel, majd előbbi balról, az ötös sarkáról a hosszú alsó sarokba lőtt, a kapus csak beleérni tudott (1-0).

2. perc: Csúszós a talaj a szitáló eső miatt, nem lesz könnyű a játékosok dolga.

1. perc: A Diósgyőr kezdte a mérkőzést.

17:58: Megérkeztek a csapatok a pályára.

17:56: Körülbelül hat ezren látogattak ki az Albert Stadionba, de folyamatosan érkeznek a szurkolók.

17:52: Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A két csapat 80. alkalommal csap össze az NB I-ben, az eddigi 79 párharcból 49-et nyert meg a Ferencváros, 16-szor a Diósgyőr hagyta el győztesen a pályát, 14 alkalommal döntetlen született. A gólarány 158-79 a zöld-fehérek javára. Először 1925-ben találkoztak egymással a felek. Vasárnap este a 42. alkalommal mérkőznek meg a Fradi otthonában a csapatok.