Úszó ob

Gyurta Dániel is olimpiai kvótához jutott

  • VNA
megosztom

Az országos úszó bajnokság befejező napján két olimpiai kvótát szereztek a magyarok, Verrasztó Evelyn délelőtti remeklése után kora este Gyurta Dániel is remekül teljesített.

A Debrecenben zajló országos úszó bajnokság szombati utolsó napján Verrasztó Evelyn után újabb olimpiai kvótának örülhettünk, hiszen a 200 méteres mellúszás világbajnoki címvédője, Gyurta Dániel is megúszta a londoni szerepléshez szükséges „A”-szintet (2:11,74). A magyar úszó győztes időeredménye (2:10,45) nemzetközi összehasonlításban is remek, hiszen ezzel feljött az idei világranglista kilencedik helyére. Gyurta esélyeshez méltóan, végig vezetve szerezte meg az első helyet, így biztos londoni résztvevőnek mondhatja magát.

113.Országos úszóbajnokság
Eredmények
Férfiak:
200 m mell:
1. Gyurta Dániel (A Jövő SC) 2:10.45 p
2. Verrasztó Dávid (A Jövő SC) 2:15.42
3. Tejes Péter (Bácsvíz-KVSC) 2:20.15
100 m gyors:
1. Takács Krisztián (Dunaferr-DVSI) 49.94 mp
2. Kozma Dominik (Kőbánya SC) 50.72
3. Szabó Attila (Dunaferr-DVSI) 51.82
100 m hát:
1. Bernek Péter (Kőbánya SC) 55.60 mp
2. Balog Gábor (Bácsvíz-KVSC) 55.90
3. Szilágyi Ádám (Százhalombatta VSE) 56.81
200 m vegyes:
1. Kis Gergő (Rája'94 Úszóklub) 2:02.46 p
2. Gyurta Gergely (A Jövő SC) 2:03.65
3. Nagy Péter (Delfin SE) 2:03.96
50 m pillangó:
1. Cseh László (Kőbánya SC) 23.78 mp
2. Pulai Bence (Kőbánya SC) 24.52
3. Takács Krisztián (Dunaferr-DVSI) 24.53
4x100 m vegyes váltó:
1. Kőbánya SC (Bernek Péter, Kozma Dominik, Pulai Bence, Cseh László) 3:41.55 p
2. Dunaferr-DVSI (Szabó Attila, Vízkeleti Péter, Takács Krisztián, Vörös Benjamin) 3:54.69
3. FTC (Király Attila, Szele Dávid, Perlaky László, Szauter Gergő) 3:59.72
Nők:
200 m vegyes:
1. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC) 2:15.39 p
2. Mutina Ágnes (A Jövő SC) 2:18.83
3. György Réka (Kőbánya SC) 2:19.75
200 m gyors:
1. Kapás Boglárka (BVSC-Zugló) 2:01.53 p
2. Dara Eszter (Kőbánya SC) 2:02.57
3. Kádas Vivien (Kőbánya SC) 2:02.98
100 m mell:
1. Bucz Eszter (BVSC-Zugló) 1:11.52 p
2. Ferenczi Fanni (Kőbánya SC) 1:12.29
3. Bíró Dorottya (Celldömölki VVSE) 1:12.64
100 m pillangó:
1. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC) 59.89 mp
2. Dara Eszter (Kőbánya SC) 1:00.73 p
3. Burián Kata (A Jövő SC) 1:03.12
200 m hát:
1. Szekeres Dorina (EuropTec-Zalavíz ÚK) 2:14.28 p
2. Povázsai Eszter (BHSE) 2:16.00
3. Burián Kata (A Jövő SC) 2:20.61
50 m gyors:
1. Jakabos Zsuzsanna (ANK Pécs) 25.60 mp
2. Mutina Ágnes (A Jövő SC) 26.07
3. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC) 26.09
1500 m gyors:
1. Risztov Éva (DSC-SI) 16:19.48 p
2. Kapás Boglárka (BVSC-Zugló) 16:27.84
3. Kádas Vivien (Kőbánya SC) 16:52.55
4x100 m vegyes váltó:
1. A Jövő SC (Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Mutina Ágnes) 4:13.13 p
2. Kőbánya SC (Lukács Evelyn, Ferenczi Fanni, Dara Eszter, Kádas Vivien) 4:18.73
3. BVSC-Zugló (Kapás Boglárka, Bucz Eszter, Kovács Anett, Bucz Ágnes) 4:23.16
 
megosztom