Úszó OB

Cseh László és Gyurta Dániel összecsaphat 200 méteren

Szerdán Debrecenben kezdetét veszi a 113.Országos Úszó bajnokság, amelyen részt vesz a magyar úszóválogatott valamennyi tagja.

A Széchy Tamás nevét viselő viadalon többbek között medencébe száll Cseh László, Gyurta Dániel, Kiss Gergő, Jakabos Zsuzsanna, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelin és Risztov Éva is.

A verseny szervezőinek bejelentése alapján a 40 versenyszámra több száz nevezés érkezett, melyek közül néhány futam igazán pikáns összecsapásokat sejtet.

A 200 méteres férfi gyorsúszásban a nevezési lista alapján már az előfutamok során rajthoz áll  Cseh László (3x olimpiai ezüstérmes, világbajnok, 15x Eb-győztes) Gyurta Dániel (olimpiai ezüstérmes, világbajnok, Eb-győztes)  és Kiss Gergő (Eb-győztes) is.

Hasonló sztárparádét ígér a női 400 méteres gyorsúszás is, ahol Jakabos Zsuzsanna, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelin, Kapás Boglárka valamint debreceni Risztov Éva is rajtkőre áll. Utóbbi egyébként saját bevallásai szerint hazai közönség előtt szeretne legalább egy aranyérmet szerezni.