Európa Liga

Kazahsztánba utaznak Tomiszlav Szivicsék

megosztom

A Magyar Kupa-győztes Kecskemét a kazah Aktobe FK csapatával találkozik az Európa Liga második selejetezőkörében, de a Fradira és a Paksra is verhető ellenfelek várnak - amennyiben továbbjutnak az első körből.

Mint arról korábban beszámoltunk, az Európai Labdarúgó Szövetség ma megtartotta az Európa Liga-selejtező első fordulójának sorsolását. A bajnoki ezüstérmes Paks gárdája az andorrai UE Santa Colomát, míg a bronzérmes Ferencváros az örmény Ulisess FC-t kapta az első fordulóban.

A második forduló sorsolását is megtartották hétfő délután Nyonban, az UEFA főhadiszállásán. A Kecskeméti TE együttese kupagyőztes lévén csak a második körben kapcsolódik be az Európa Liga küzdelmeibe, ahol egy verhető ellenfél került az útjukba, a kazah Aktobe FK csapata. Amennyiben a Paks és Ferencváros sikerrel veszik az első kör jelentette akadályt, akkor a Tolna megyeiek a lett Daugava és a norvég Trömso párharcának győztesével, míg a zöld-fehérek a norvég Aalesund és a walesi Neath párosítás nyertesével találkoznának.

Az első mérkőzéseket július 14-én, a visszavágókat július 21-én játsszák, valamennyi csapatunk hazai pályán kezdi meg a párharcot.

EL-selejtező, párosítás
2. forduló (július 14. és július 21.):
KECSKEMÉTI TE-ERECO-Aktobe (kazah)
FERENCVÁROS/Ulisses (örmény)–Aalesund (norvég)/Neath (walesi)
PAKS / UE Santa Colomá (andorrai)–Tromsö (norvég)/Daugava (lett)
Bananc (örmény)/Rusztavi (grúz)–Jagiellonia (lengyel)/Irtis (kazah)
Suduva (litván)–Elfsborg (svéd)/Fola (luxemburgi)
Metalurg Szkopje (macedón)–Lokomotiv Szófia (bolgár)
Sant Julia (andorrai)–Bnei Jehuda (izraeli)
Zeljeznicar (bosnyák)–Sheriff (moldovai)
KuPS (finn)–Gaz Metan (román)
FK Minszk (fehérorosz)/AZAL Baki (azeri)–Gaziantepspor (török)
Iskra-Stal (moldovai)–Varazdin (horvát)/Lusitanos (andorrai)
Tauras (litván)–ADO Den Haag (holland)
Renova (macedón)/Glentoran (északír)–Vorszkla (ukrán)
Juvenes/Dogana (San Marinó-i)–Rabotnicski (macedón)/Trans (észt)
Örebro (svéd)–Sarajevo (bosnyák)
Crusaders (északír)–Fulham (angol)/NSÍ (feröeri)
Llanelli (walesi)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Milsami Orhei (moldovai)
Floriana (máltai)–AEK Larnaca (ciprusi)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Ventspils (lett)
Buducsnoszt (montenegrói)/Flamurtari (albán)–Jablonec (cseh)
KR (izlandi)/ÍF (feröeri)–Zilina (szlovák)
Mika (örmény)–Valerenga (norvég)
Siroki Brijeg (bosnyák)/Olimpija Ljubljana (szlovén)–Bohemians (ír)
Domzale (szlovén)–RNK Split (horvát)
Differdange (luxemburgi)–Levadia (észt)
KF Tirana (albán)–Spartak Trnava (szlovák)/Zeta (montenegrói)
Liepajas (lett)–Salzburg (osztrák)
Rad (szerb)/Tre Penne (San Marinó-i)–Olympiakosz Volosz (görög)
TNS (walesi)/Cliftonville (északír)–Midtjylland (dán)
Ha:cken (svéd)/Ka:erjéng (luxemburgi)–Honka (finn)/Kalju (észt)
Gagra (grúz)–Anorthoszisz (ciprusi)
Vaduz (liechtensteini)–Vojvodina (szerb)
Rudar (montenegrói)–Austria Wien (osztrák)
Slask (lengyel)–Dundee United (skót)
Koper (szlovén)/S. Karagandi (kazah)–ÍBV (izlandi)/St. Patrick,s (ír)
EB/Streymur (feröeri)–Banga (litván)/Qarabag (azeri)
FH (izlandi)–Nacional (portugál)
TPS (finn)–Westerlo (belga)
Khazar (azeri)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Birkirkara (máltai)/Vllaznia (albán)–Thun (svájci)
EL-selejtező, párosítás
1. forduló (június 30. illetve július 7.)
Ulisses (örmény)-FERENCVÁROS
UE Santa Colomá (andorrai)-PAKSI FC
KR (izlandi)–ÍF (feröeri)
Daugava (lett)–Tromsö (norvég)
Elfsborg (svéd)–Fola (luxemburgi)
TNS (walesi)–Cliftonville (északír)
Honka (finn)–Kalju (észt)
Fulham (angol)–NSÍ (feröeri)
ÍBV (izlandi)–St. Patrick's (ír)
Häcken (svéd)–Käerjéng (luxemburgi)
Aalesund (norvég)–Heath (walesi)
Renova (macedón)–Glentoran (északír)
Koper (szlovén)–Sahtar Karagandi (kazah)
Banga (litván)–Qarabag (azeri)
Rabotnicski (macedón)–Trans (észt)
Rad (szerb)–Tre Penne (San Marinó-i)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Flamurtari (albán)
Jagiellonia (lengyel)–Irtis Pavlodar (kazah)
FK Minszk (fehérorosz)–AZAL Baki (azeri)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Milsami Orhei (moldovai)
Varazdin (horvát)–Lusitanos (andorrai)
Bananc (örmény)–Rusztavi (grúz)
Birkirkara (máltai)–Vllaznia (albán)
Siroki Brijeg (bosnyák)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
Szpartak Trnava (szlovák)–Zeta (montenegrói)
megosztom