Golf

Ismét észak-ír győzelem a US Openen

Címkék:

Tavaly Graeme McDowell, idén pedig a szintén észak-ír Rory McIlroy győzelmével ért véget a golfozók US Open névre hallgató tornája.

Ezúttal nem adta el a befejező nap előtti nagy előnyét Rory McIlroy, így a 22 esztendős észak-ír golfozó a Masters elvesztése után a US Openen már megszerezte pályafutása első major sikerét. Amíg a Mastersen négyütéses előny kevés volt neki a győzelemhez (a 80 ütéses utolsó nap miatt), addig a Maryland állambeli Bethesdában vasárnap véget ért versenyen jól gazdálkodott nyolcütéses előnyével. McIlroy ráadásul az utolsó napon is remekelt, hiszen most is hetven ütés alatt maradt (69), így összességében 268 ütéssel, par alatt 16-al zárta a tornát.

Az észak-ír Rory McIlroy is feliratkozott a major győztesek közé

A végül nyolcütésnyi előnnyel az élen végző játékos ezzel megdöntötte a most sérülés miatt nem induló Tiger Woods 2000-es rekordját, az egykori világelső akkor 12 ütéssel teljesített a pályán elvárt ütésszám alatt. A 7,5 millió dollár összdíjazású tornát fölényesen megnyerő McIlroy a US Open legfiatalabb győztese lett Bobby Jones 1923-as sikere óta. A második helyet az ausztrál Jason Day szerezte meg, míg a címvédő Graeme McDowell az idén 282 ütéssel együttállásban a 14. helyen zárta a versenyt. Lee Janzen 1993-as sikere után McIlroy lett az első olyan játékos a US Openen, aki mind a négy napon hetven ütés alatt tudott maradni, valamint Tiger Woods 2002-es győzelme után ő az első olyan játékos, aki rajt-cél győzelmet arat, vagyis mind a négy nap után az élen ált.

Az észak-ír játékost már most sokan méltatják remek játékáért és fiatal korából adódóan vélhetően sok siker áll még előtte. Egyesek már most a fénykorában lévő Tiger Woodséhoz hasonlítják a játékát. A US Open megnyerése után Padraig Harrington azt nyilatkozta róla, hogy ő lehet az a játékos, aki megdöntheti majd Jack Nicklaus 18 győzelmes major rekordját.