A női egyesek fináléjában Kozák az ötös pályán középszerű rajt után tartotta a lépést a mezőnnyel. Az idén fantasztikus eredményeket produkáló sportolónő féltávnál indult meg igazán, majd az utolsó kétszázon nagy csatát vívott az ukrán Inna Oszipenko-Radomszkával, ám az utolsó méterekre már ki is engedhetett, hiszen így is egy hajó fölénnyel nyerni tudott, ezzel megvédte Európa-bajnoki címét.
Kozák Danuta 500 méteres győzelme után újabb aranyérmet ünnepelhetett a magyar csapat, hiszen Kovács Katalin és Csipes Tamara párosa is első helyen végzett. Csipes Ferenc tanítványai remek hajrájuknak köszönhetően szerezték meg a magyar csapat újabb első helyét.
A férfiak egyik számban sem tudtak a dobogóra állni fél kilométeren: a Tóth Dávid, Kulifai Tamás kettős (K-2) hatodik, a Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik páros (C-2) hetedik, Kugler Attila (K-1) nyolcadik, Korisánszky Péter Dániel (C-1) pedig kilencedik lett a fináléban.
Az 500 méteres döntők eredményei
FÉRFIAK: | |
K-1, Európa-bajnok: | |
Jurij Posztrugaj (Oroszország) | 1:39.418 p |
2. Anders Gustafsson (Svédország) | 1:39.532 |
3. Kasper Bleibach (Dánia) | 1:39.550 |
...8. KUGLER ATTILA | 1:41.314 |
K-2, Európa-bajnok: | |
Raman Pjatrusenka, Vagyim Maknyev (Fehéroroszország) | 1:30.355 |
2. Peter Gelle, Erik Vlcek (Szlovákia) | 1:30.601 |
3. Joao Ribeiro, Emanuel Silva (Portugália) | 1:30.739 |
...6. TÓTH DÁVID, KULIFAI TAMÁS | 1:32.725 |
C-1, Európa-bajnok: | |
Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán) | 1:50.681 |
2. Pawel Baraszkiewicz (Lengyelország) | 1:50.693 |
3. Gyenyisz Harazsa (Fehéroroszország) | 1:50.939 |
...9. KORISÁNSZKY PÉTER DÁNIEL | 1:56.627 |
C-2, Európa-bajnok: | |
Liviu-Alexandru Dumitrescu-Lazar, Victor Mihalachi (Románia) | 1:41.641 |
2. Szergej Bezuglij, Makszim Prokopenko (Azerbajdzsán) | 1:41.689 |
3. Mariusz Kruk, Roman Rynkiewicz (Lengyelország) | 1:41.959 |
...7. NÉMETH SZABOLCS, VASBÁNYAI HENRIK | 1:44.209 |
NŐK: | |
K-1, Európa-bajnok: | |
KOZÁK DANUTA 1:51.552 | |
2. Inna Oszipenko-Radomska (Ukrajna) | 1:53.154 |
3. Ewelina Wojnarowska (Lengyelország) | 1:54.204 |
K-2, Európa-bajnok: | |
CSIPES TAMARA, KOVÁCS KATALIN | 1:40.207 |
2. Beata Mikolajczyk , Aneta Konieczna (Lengyelország) | 1:40.339 |
3. Juliana Salahova, Anasztaszja Szergejeva (Oroszország) | 1:41.671 |
K-4, Európa-bajnok: | |
Fehéroroszország | 1:33.088 |
2. MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, KÁRÁSZ ANNA, BENEDEK DALMA) | 1:34.006 |
3. Németország | 1:34.834 |
C-2, Európa-bajnok: | |
Katyerina Herasimenka, Szvetlana Tulupava (Fehéroroszország) | 2:10.264 |
2. TAKÁCS KINCSŐ, OBERMAYER DORINA | 2:11.884 |
3. Anasztaszja Ganyina, Vera Bardak (Oroszország) | 2:14.554 |