Kajak-kenu válogató

Bozsik Attila duplázott 200 méteren, ám csak egyesben indulhat az Eb-n

  • MTI
megosztom

A kenus Bozsik Attila vasárnap begyűjtötte második sikerét 200 m-en a kajakosok és kenusok Eb- és vb-válogatójának második fordulójában, Szegeden, így biztosította a helyét a jövő hétvégi, belgrádi kontinensviadalon, illetve az augusztusi, szintén Szegeden sorra kerülő, olimpiai kvalifikációs világbajnokságon induló magyar csapatban.

Bozsik párosban is nyert Horváth Gáborral, mivel azonban - ahogy Storcz Botond szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta - egy távon belül nem lesz lehetőség a duplázásra, ebben a számban az ezúttal második Nagy Péter, Lantos Ádám duó szállhat majd vízre a szerb fővárosban.

Férfi K-2 200 m-en hétfőn úgynevezett szétlövés dönt a most győztes Sík Márton, Beé István kettős és az első körben diadalmaskodott Horváth Bence, Szomolányi Máté egység között; utóbbi ezúttal csak harmadikként ért célba. Bár női K-1 1000 m-en az első fordulóban győztes Kovács Katalin távollétében vasárnap Csipes Tamara nyert, ebben a számban nem lesz szétlövés, az indulót kedden jelölik ki.

Storcz terve szerint az Eb-re az olimpiai számokat tekintve már az a csapat utazik, amely majd az augusztus 17. és 21. között sorra kerülő szegedi, kvótaszerző vb-n is képviseli a magyar színeket, míg az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő számokban július közepén, az ob után alakul ki a vb-résztvevők névsora.

A pótválogatót hétfőn 10 órától bonyolítják le - négy számban (férfi C-2 1000 m-en, K-1 és K-2 200 m-en, illetve női K-1 200 m-en) lesz úgynevezett szétlövés -, a végleges Eb-csapat keddre alakul ki.Bozsik párosban is nyert Horváth Gáborral, mivel azonban - ahogy Storcz Botond szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta - egy távon belül nem lesz lehetőség a duplázásra, ebben a számban az ezúttal második Nagy Péter, Lantos Ádám duó szállhat majd vízre a szerb fővárosban.

Kajak-kenu válogató
Nők, eredmények
K-1 1000 m:  
1. Csipes Tamara (Domino Honvéd) 3:59.031 p
2. Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 3:59.205
3. Csay Renáta (Graboplast Győri VSE) 4:01.233
C-1 200 m:  
1. Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 53.040 mp
2. Marschalkó Alexandra (Csepel) 54.756
3. Baravics Gyöngyvér (Csepel) 55.146
K-2 1000 m:  
1. Szabó, Kovács Katalin (Domino Honvéd) 3:33.948 p
2. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 3:35.214
3. Horváth Alexandra, Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 3:37.008
K-1 5000 m:  
1. Csipes 22:39.823 p
2. Folláth Vivien (Szolnok) 22:40.447
3. Csay 22:41.059
Kajak-kenu válogató
Férfiak, eredmények
C-1 200 m (olimpiai szám):  
1. Bozsik Attila (BSE-ESMA) 40.870 mp
2. Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 41.134
3. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 41.230
C-2 200 m:  
1. Bozsik A., Horváth Gábor 37.432  
2. Nagy P., Lantos Ádám (Graboplast Győri VSE) 38.500
3. Horváth Gergely, Végh Attila (Építők, BSE-ESMA) 3 8.968
K-2 200 m (olimpiai szám):  
1. Sík Márton, Beé István (EDF Démász-Szeged, Domino Honvéd) 32.947
2. Molnár Péter, Dudás Miklós (Tiszaújváros, Bomba Angyalföldi VSE) 32.977
3. Horváth Bence, Szomolányi Máté (Graboplast Győri VSE) 33.301
K-1 500 m:  
1. Kugler Attila (MTK) 1:38.516 p
2. Tóth Dávid (MTK) 1:38.588
3. Slezsák István (Domino Honvéd) 1:39.122
K-2 500 m:  
1. Tóth, Kulifai Tamás (MTK) 1:27.738
2. Németh Balázs, Péter Kristóf (Graboplast Győri VSE) 1:29.604
3. Német G. Dániel, Németh Tamás (MULTI VSE) 1:30.024
C-1 500 m:  
1. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 1:48.157
2. Volein Viktor (MTK) 1:48.775
3. Németh Szabolcs (MTK) 1:50.599
C-2 500 m:  
1. Széles Gábor, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 1:39.597
2. Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik (MTK, BKV Előre) 1:40.761
3. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, MTK) 1:41.643
K-1 5000 m:  
1. Pauman Dániel Máté (MTK) 20:28.662 p
2. Noé Bálint (Vác) 2 0:28.752
3. Boros Adrián (Vác) 2 0:42.396
C-1 5000 m:  
1. Varga Dávid (MTK) 22:49.814 p
2. Kövér Márton (Csepel) 23:13.208
3. Fürdök Gábor (EDF Démász-Szeged) 3:14.984
megosztom