Kajak-kenu válogató

Kozák és Molnár nyert 200 egyesben

  • MTI
megosztom

K-1 200 m-en Kozák Danuta és Molnár Péter nyerte szombaton a kajakosok és kenusok Eb- és vb-válogatójának második fordulóját Szegeden, míg női K-2 200 m-en az ezen a hétvégén verhetetlennek tűnő Kozák Kovács Katalinnal diadalmaskodott.

A páros második sikerét aratta, s ezzel bekerült a jövő hétvégi, belgrádi kontinensviadalon induló magyar csapatba.   

Az egyeseknél ugyanakkor hétfőn pótválogatóra kerül sor, az első körben győztes Dudás Miklós és Paksy Tímea - utóbbi mindössze 18 ezredmásodperccel lemaradva Kozák mögött - ugyanis ezúttal egyformán második lett.    

Storcz Botond szövetségi kapitány terve szerint az Eb-re az olimpiai számokat tekintve már az a csapat utazik, amely majd az augusztus 17. és 21. között sorra kerülő szegedi, kvótaszerző vb-n is képviseli a magyar színeket, míg az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő számokban július közepén, az ob után alakul ki a vb-résztvevők névsora.   

A hétvégi, Maty-éri viadalon vasárnap 9:30 órától kezdődnek a további finálék. A pótválogatót hétfőn bonyolítják le, a végleges Eb-csapat keddre alakul ki.

Eredmények
Férfi K-1 200 m (olimpiai szám):
1. Molnár Péter (Tiszaújváros) 35.311 mp
2. Dudás Miklós (Bomba Angyalföldi VSE) 35.767
3. Karsai Gergely (Vác) 36.337
Női K-1 200 m (olimpiai szám):
1. Kozák Danuta (Domino Honvéd) 41.249
2. Paksy Tímea (MTK) 41.267
3. Vad Ninetta (KSI) 41.477
Női K-2 200 m:
1. Kovács Katalin, Kozák (Domino Honvéd) 37.787
2. Szabó Gabriella, Patyi Melinda (Domino Honvéd) 38.549
3. Szabó Petra, Tóth Dzsenifer (Mezőgép, MTK) 38.921
Korábban:
Férfi K-2 1000 m (olimpiai szám):
1. Kökény Roland, Dombi Rudolf (Esztergom, Építők Margitsziget) 3:11.703 p
2. Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos (Graboplast Győri VSE, Domino Honvéd) 3:13.035
3. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (MTK) 3:14.541
Férfi C-2 1000 m (olimpiai szám):
1. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Dunaferr) 3:36.508
2. Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik (MTK, BKV Előre) 3:37.882
3. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, MTK) 3:38.044
4. Széles Gábor, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 3:39.058
Női K-2 500 m (olimpiai szám):
1. Szabó Gabriella, Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1:40.209
2. Kovács Katalin, Csipes Tamara (Domino Honvéd) 1:42.477
3. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 1:43.473
Női C-2 500 m (két induló):
1. Obermayer Dorina, Takács Kincső (MTK, Graboplast Győri VSE) 2:12.172
2. Groholy Diana, Lakner Zita (KSI, FTC) 2:12.334
megosztom