Gyémánt Liga, Róma

Győzelemmel debütált Usain Bolt

  • MTI-hatharom.hu
megosztom

Usain Bolt győzelemmel mutatkozott be, megnyerte a 100 méteres férfi síkfutást a Gyémánt Liga-sorozat római állomásán. A verseny rendkívül szoros volt, a szintén jamaicai Asafa Powell remekül kapta el a rajtot, és még féltávnál is egy méterrel vezetett, de az olimpiai-és világbajnok, világcsúcstartó Bolt jobban hajrázott. Allyson Felix a világ idei legjobb eredményével nyerte a 400 méteres női síkfutást.

Boltot (jobbról a második) nagyon megszorongatta Asafa Powell (balról az első)

Gyémánt Liga, Róma (Golden Gala), eredmények:

Férfiak:

100 méteres síkfutás:
1. Usain Bolt (jamaicai) 9.92 mp
2. Asafa Powell (jamaicai) 9.93
3. Christophe Lemaitre (francia) 10.00
4. Kim Collins (Saint Kitts és Nevis) 10.12    
5. Richard Thompson (trinidadi) 10.13    
6. Monzavous Edwards (USA) 10.20    
7. Mario Forsythe (jamaicai) 10.21    
8. Lerone Clarke (jamaicai) 10.31    
9. J-Mee Samuels (USA) 10.40

Bolt már a verseny előtt azt nyilatkozta, hogy életében először kissé ideges verseny előtt, a 24 éves jamaicai sprinter tavaly augusztusi veresége óta (a sorozat stockholmi állomásán az amerikai Tyson Gay megverte 100-on) először állt rajthoz. A versenyen ezúttal elmaradt a "szokásos koreográfia", Bolt csak az utolsó egy-két méteren vette át a vezetést, addig a remekül futó Asafa Powell állt az élen. A rekorder 9.92 másodperccel nyert, elmaradt a világ idei legjobbjától, a szintén jamaicai Steve Mullings 9.90-es eredményétől. Honfitársa egy tizeddel lemaradva lett második, harmadik helyen a világ első 10 mp-en belül futó fehér bőrű futója, a háromszoros Európa-bajnok francia Christophe Lemaitre ért célba.

200 méteres síkfutás:
1. Andrew Howe (olasz) 20.31 mp 
2. Marvin Anderson (jamaicai) 20.49    
3. Rondel Sorrillo (trinidadi) 20.68    
4. Shawn Crawford (USA) 20.82    
5. Christian Malcolm (brit) 20.95    
6. Emmanuel Callander (trinidadi) 20.99    
7. Pierre-Alexis Pessonneaux (francia) 21.01    
8. Paul Hession (ír) 21.06    
9. Leon Baptiste (brit) 21.16

400 méteres síkfutás (csak a Golden Gala programjában, a Gyémánt Ligában nem versenyszám):
1. Chris Brown (bahama-szigeteki) 45.16 mp    
2. Jermaine Gonzales (jamaicai) 45.43    
3. Jonathan Borlée (belga) 45.53    
4. Greg Nixon (USA) 45.62    
5. Renny Quow (trinidadi) 45.83    
6. David Neville  (USA) 45.94    
7. Marco Vistalli (olasz) 46.02    
8. Martyn Rooney (brit) 46.12    
9. Jamaal Torrance (USA) 46.22

800 méteres síkfutás:
1. Khadevis Robinson (USA) 1:45.09 mp
2. Mbulaeni Mulaudzi (dél-afrikai) 1:45.50    
3. Mohammad Al-Azemi (kuvaiti) 1:45.52    
4. Asbel Kiprop (kenyai) 1:46.02    
5. Boaz Kiplagat Lalang (kenyai) 1:46.10    
6. David Mutinda Mutua (kenyai) 1:46.64    
7. Richard Kiplagat (kenyai) 1:46.88    
8. Duane Solomon (USA) 1:47.27    
9. Antonio Manuel Reina (spanyol) 1:47.43    
10. Michael Rimmer (brit) 1:47.68    
11. Alfred Kirwa Yego (kenyai) 1:48.73    
Sammy Tangui (kenyai) kizárták

5000 méteres síkfutás:
1. Imane Merga (etióp) 12:54.21 perc
2.  Isiah Kiplangat Koech (kenyai) 12:54.59    
3. Vincent Kiprop Chepkok (kenyai) 12:55.29    
4. Dejen Gebremeskel  (etióp) 12:55.89    
5. Sileshi Sihine (etióp) 12:57.86    
6. Mark Kosgey Kiptoo (kenyai) 12:59.91    
7. Lucas Kimeli Rotich (kenyai) 13:00.02    
8. Abera Kuma (etióp)13:00.15    
9. Thomas Pkemei Longosiwa (kenyai) 13:06.62    
10. Moses Ndiema Kipsiro  (ugandai) 13:09.17    
11.  Mike Kipruto Kigen (kenyai) 13:11.65    
12. Vincent Kipsegechi Yator (kenyai) 13:11.69    
13. Titus Kipjumba Mbishei (kenyai) 13:14.85    
Vincent Rono (kenyai) kizárták  
Peter van der Westhuizen (dél-afrikai) kizárták

4x100 méteres váltó:
1. Kanada 38.65 mp   
2. Olaszország 38.89    
3. Németország 39.09    
4. Lengyelország 39.24    
5. Franciaország 39.37    
6. Spanyolország 39.88    
7. Portugália 40.00    
Hollandia - kizárták   
Olasz U23-as csapat - kizárták

400 méteres gátfutás:
1. L.J. van Zyl (dél-afrikai) 47.91 mp
2. David Greene (brit) 48.24    
3. Angelo Taylor (USA) 48.66    
4. Javier Culson (puerto ricó-i) 48.86    
5. Jehue Gordon (trinidadi) 9.09    
6. Justin Gaymon (USA) 49.31    
7. Johnny Dutch (USA) 9.43    
8. Rhys Williams (brit) 49.94    
9. Kerron Clement (USA) 50.03

A nap egyik legkiemelkedőbb produkciója a férfi 400 gát győztesének, a dél-afrikai Louis Jacob van Zylnek a nevéhez fűződik, aki 48 mp-en belüli idővel lett első (47.91 mp), s annak ellenére nyert magabiztosan, hogy a mezőnyben ott volt az olimpiai bajnoki címvédő amerikai Angelo Taylor és honfitársa, a legutóbbi két vb-n aranyérmes Kerron Clement. Előbbi harmadik, utóbbi pedig az utolsó, kilencedik helyen ért célba.

Rúdugrás:
1. Renaud Lavillenie (francia) 5.82 m  
2. Malte Mohr (német) 5.72    
3. Makszim Mazurik (ukrán) 5.62    
4. Romain Mesnil (francia) 5.42    
5. Jérome Clavier (francia) 5.42    
5. Raphael Holzdeppe (német) 5.42    
5. Tim Lobinger (német) 5.42    
5. Derek Miles (USA) 5.42

Hármasugrás:
1. Phillips Idowu (brit) 17.59 m
2. Christian Olsson (svéd) 17.29 
3. Alexis Copello (kubai) 17.14    
4. Leevan Sands 17.13  
5. Fabrizio Schembri (olasz) 17.08        
6.  Benjamin Compaoré (francia) 16.91    
7. Fabrizio Donato (olasz) 16.77        
8. Marian Oprea (román) 16.70     
9. Tosin Oke (nigériai) 16.51

Súlylökés:
1. Dylan Armstrong (kanadai) 21.60 m
2. Tomasz Majewski (lengyel) 21.20    
3. Reese Hoffa (USA) 21.13    
4. Christian Cantwell (USA) 21.09    
5. Ryan Whiting (USA) 20.88    
6. Adam Nelson (USA) 20.70    
7. Pavel Lihzsin (fehérorosz) 20.21    
8. Cory Martin (USA) 20.04    
9. Ralf Bartels (német) 19.71

Nők:

200 méteres síkfutás:
1. Bianca Knight (USA) 22.64 mp 
2. Kerron Stewart (jamaicai) 22.74    
3. Debbie Ferguson-McKenzie (bahama-szigeteki) 22.76    
4. Allyson Felix (USA) 22.81    
5. Sanya Richards-Ross (USA) 22.88    
6. ChaRonda Williams (USA) 23.20    
7. LaShauntea Moore (USA) 23.26    
8. Aleksandra Fedoriva (orosz) 23.26    
9. Consuella Moore (USA) 23.54

400 méteres síkfutás:
1. Allyson Felix (USA) 49.81 mp   
2. Amantle Montsho (botswanai) 50.47    
3. Francena McCorory (USA) 50.70    
4. Debbie Dunn (USA) 50.79    
5. Sanya Richards-Ross (USA) 50.98    
6. Perri Shakes-Drayton (brit) 51.47    
7. Shericka Williams (jamaicai) 51.53    
8. Marta Milani (olasz) 52.75    
9. Libania Grenott (olasz) 53.50

Allyson Felix, a női 200 és Sanya Richards-Ross, a 400 méter világbajnoki címvédője egyaránt mindkét távon rajthoz állt Rómában, s a két futás alapján egyértelműen kijelenthető, hogy Felix tart előrébb jelenleg. A 200 háromszoros vb-győztese ugyanis 400-on egészen kiemelkedően teljesített, 49.81 mp-es győztes ideje több mint fél másodperccel jobb az idei - szintén az ő nevéhez fűződő - ranglistavezető eredménynél (50.33 mp). A július 30-i Gyulai István emlékversenyre is elígérkezett Richards-Ross vele szemben csalódást keltően futott, csupán ötödik lett 50.98-cal. A rövidebb távon aztán mindkettejükön meglátszott, hogy csak 45 percük volt a pihenésre: Felix negyedikként, Richards-Ross pedig ötödikként ért célba.

1500 méteres síkfutás:
1. Maryam Yusuf Jamal (bahreini) 4:01.60 perc    
2. Meskerem Assefa (etióp) 4:02.12    
3. Gelete Burka (etióp) 4:03.28    
4. Anna Mishchenko (ukrán) 4:03.53    
5. Nancy Jebet Langat (kenyai) 4:03.66    
6.  Christin Wurth-Thomas (USA) 4:03.72    
7. Irene Jelagat (kenyai) 4:04.79    
8. Janeth Jepkosgei Busienei (kenyai) 4:04.87    
9. Siham Hilali (marokkói) 4:04.97    
10. Lisa Dobriskey (brit) 4:06.35    
11. Mimi Belete (bahreini) 4:07.17    
12. Viola Jelagat Kibiwot (kenyai) 4:08.64    
Kalkidan Gezahegne (etióp) DNF    
Anna Lucskina (orosz) kizárták  
Tamara Tverdostup (ukrán) kizárták

100 méteres gátfutás:
1. Dawn Harper (USA) 12.70 mp
2. Kellie Wells (USA) 12.73    
3. Danielle Carruthers (USA) 12.80    
4. Lisa Urech (svájci) 12.84    
5. Christina Vukicevic (norvég) 12.86    
6. Perdita Felicien( kanadai) 12.88    
7. Ginnie Crawford  (USA) 12.89    
8. Tiffany Ofili (brit) 12.91    
LoLo Jones (USA) kizárták

3000 méteres akadályfutás:
1. Milcah Chemos Cheywa (kenyai) 9:12.89 perc
2. Sofia Assefa (etióp)  9:15.04    
3 . Habiba Ghribi (tunéziai) 9:20.33    
4. Birtukan Adamu (etióp) 9:20.37    
5. Lydia Jebet Rotich (kenyai) 9:25.16    
6. Hatti Dean (brit) 9:37.95    
7. Sara Hall (USA) 9:39.48    
8. Bridget Franek (USA) 9:48.24    
9. Katarzyna Kowalska (lengyel) 9:50.33    
10. Cristina Casandra (román) 9:50.89    
11. Mekdes Bekele (etióp) 10:14.21    
Ludia Chepkurui (kenyai) kizárták

Magasugrás:
1. Blanka Vlasic (horvát) 1.95 m
2. Levern Spencer  (Saint Lucia) 1.92    
3. Melanie Melfort (francia) 1.92    
4. Vita Sztyopina (ukrán) 1.92    
5. Szvetlana Szkolina (orosz) 1.92    
6. Emma Green (svéd) 1.89    
7. Ruth Beitia   (spanyol) 1.89    
8. Nadiya Dusanova (üzbég) 1.85    
9. Danielle Frenkel (izraeli) 1.85

Távolugrás
1. Brittney Reese (USA) 6.94 m
2. Funmi Jimoh (USA) 6.87   
3, Éloyse Lesueur (francia) 6.64    
4. Shara Proctor (brit) 6.62        
5. Concepción Montaner (spanyol) 6.60   
6. Tatyana Kotova (orosz) 6.58      
7.  Ivana Spanovic (szerb) 6.51    
8. Ineta Radevica (lett) 6.41      
9. Irene Pusterla (svájci) 6.29

Diszkoszvetés:
1. Sandra Perkovic (horvát) 65.56 m   
2. Yarelis Barrios (kubai) 64.
3. Nadine Müller (német) 63.17     
4. Janfeng Li (kínai) 62.55 m   
5. Aretha Thurmond (USA) 61.68 .    
6. Zaneta Glanc (lengyel) 59.91    
7. Nicoleta Grasu (román) 59.63    
8. Laura Bordignon (olasz) 55.42    
9. Becky Breisch (USA) 53.86

Gerelyhajítás:
1. Maria Abakumova (orosz) 65.40 m
2. Christina Obergföll (német) 63.97    
3. Barbora Spotáková (cseh) 63.32    
4. Kara Patterson  (USA) 62.76    
5. Martina Ratej (szlovák) 60.84    
6. Sunette Viljoen (dél-afrikai) 60.61    
7. Zahra Bani (olasz) 59.28    
8. Madara Palameika (lett) 58.75    
9. Linda Stahl (német) 58.65

A világ idei legjobb eredményeiből nem volt hiány Felix produkcióján kívül sem: az etióp Imane Merga férfi 5000 méteren (12.54.21 p), a francia Renaud Lavillenie férfi rúdugrásban (5,82 m), a bahreini Maryam Yusuf Jamal női 1500-on (4:01.60 p), a kenyai Milcah Chemos Cheywa női 3000 m akadályon (9:12.89 p), az amerikai Brittney Reese pedig női távolban (6,94 m) lett listavezető.


megosztom