Női kézilbada NB I

Sorozatban negyedszer bajnok a Győr

Tökéletes NB I-es szezonbeli mérlegét megőrizve ismét nyert, ezzel pedig meg is védte bajnoki címét a Győr női kézilabdacsapata, amely szombaton Debrecenben ünnepelhette sorozatban negyedik, összesítésben pedig nyolcadik hazai elsőségét.

A Győri Audi ETO KC kézilabdacsapata örül, miután 28-25-re megnyerte a DVSC-Korvex elleni mérkőzést a női első osztályú kézilabda-bajnokság döntőjében a Hódos Imre Sportcsarnokban.
Női kézilabda bajnoki döntő, 2. mérkőzés

DVSC-Korvex - Győri Audi ETO KC 25-28 (13-18)

A két együttes múlt szombati, győri csatájában a vendég DVSC húsz percig jól tartotta magát, ám a folytatásban már a hazaiak akarata érvényesült, a vége pedig 34-26 lett Görbicz Anitáék javára. A visszavágón hasonlóképpen alakult a helyzet: a Debrecen ezúttal is tapadt az esélyesebb címvédőre, mely megint a 20. perc táján rázta le magáról a riválist, és a félidőre ötgólos előnyt szerzett.

Mi több, a második játékrész elején már hattalálatnyi is volt a különbség a felek között (13-19), ám a vendéglátók dicséretes lelkierőről tévén tanúbizonyságot, fokozatosan felzárkóztak, s a 49. percben - 23-23-nál - be is érték a győrieket. A vezetést átvenni azonban nem tudták, jó öt percig "lehorgonyoztak" a csapatok a döntetlennél, mígnem a bajnok képes volt újabb energiákat mozgósítani, ellépett 28-23-ra, s a végjátékban a Debrecen részéről már csak a szépítésre futotta.

A Győr 2011 előtt 1957-ben, 1959-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben és 2010-ben nyert magyar bajnokságot.