Négyet lőtt a Lazio a Genoának

Hazai pályán győzte a le a Lazio a Genoát a Serie A 37. fordulójának nyitómérkőzésén. A rómaiak ezzel megelőzték a városi rivális AS Romát és az Udinesét a tabellán, és előreléptek a BL-selejtezős negyedik helyre, de természetesen a közvetlen ellenfelek is játszanak még a hétvége folyamán.

Gyorsan megszerezte a vezetést az általában nem túl gólerősen játszó Lazio, de hasonló gyorsasággal válaszolt a Genoa egy kontrából, aminek a végén Muslera elsőre még védeni tudott, de Palacio ismétlésével már ő sem tudott mit kezdeni. (1-1)

A folytatásban gyürkőztek a csapatok, az igazi gólzápor azonban csak a szünet után indult meg. A Sasok kapitánya, Rocchi Ledesma remek hosszú labdájából újra megszerezte a vezetést (2-1), majd Hernanes fejese után már úgy tűnt, minden eldőlt. (3-1)

A csatár újabb góljával már fölényessé kezdett válni a hazai előny, amin már csak szépíteni tudott a Genoa a hajrában Criscito révén. (4-2)

A Lazio ezzel a negyedik helyen áll a tabellán, igaz, a Roma és az Udinese csak vasárnap lép pályára.

Serie A, 37. forduló:

Lazio-Genoa 4-2 (1-1)
gólszerző: Biava (7.), Rocchi (52.), Hernanes (56., 66.), illetve Palacio (12.), Criscito (89.)