Férfi kézilabda bajnoki döntő

A Szeged hazai pályán még nagyobb ruhát kapott a Veszprémtől

A címvédő MKB Veszprém fölényesen nyert Szegeden a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének második, vasárnapi mérkőzésén, így már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Esélye sem volt hazai pályán a Szegednek - Fotó: MTI

A finálé első, keddi találkozóján a címvédő veszprémiek magabiztos játékkal győztek 33-26-ra. A második felvonás kezdődobását Béres Dezső, Szeged paralimpiai bronzérmes bocsása végezte el, majd a közönségkedvencek 2-2 után folyamatosan futottak az eredmény után. Vujin és Iváncsik Gergő szórta a gólokat, majd 8-15-nél Skaliczki László vezetőedző időkéréssel próbálta felrázni tanítványait. A félidőben 9-15 volt az állás.

A 19. bajnoki aranyérmükért küzdő és az NB I-ben három éve veretlen veszprémiek lendülete a második félidőben is kitartott: Perics fantasztikus védéseket mutatott be, Iváncsik elöl brillírozott, a házigazdáknál csak Törő villogott. A 48. percben már tíz gólra nőtt a különbség, ezzel eldőlt a találkozó. Végül Marko Vujin és Iváncsik Gergő is 7-7 gólig jutott.
A finálé május 22-én folytatódik Veszprémben.

Döntő, 2. mérkőzés:

Pick Szeged-MKB Veszprém 20-33 (9-15)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Veszprém javára.